Spiderman 4 - Marvel vs Sony: Pajączki w Avengers?

Spiderman 4 - Marvel vs Sony: Pajączki w Avengers?
Autor Sylwia Kowalska
Sylwia Kowalska30.01.2024 | 5 min.

Pajączki w Avengers? Fani komiksów Marvela i filmów o Spider-Manie z wytwórni Sony z pewnością zastanawiają się, jakie plany mają te studia filmowe na czwartą odsłonę przygód Petera Parkera. W najnowszych plotkach pojawiają się informacje o możliwej fabule filmu Spider-Man 4, która miałaby rozgrywać się w Nowym Jorku i skupiać na walce Pajączka oraz Daredevila z Kingpinem, a także o potencjalnym pojawieniu się Pajączków z filmów Sony w widowisku Avengers oraz animacji Spider-Man: Beyond the Spider-Verse.

Jakie są plany Marvela i Sony na Spider-Mana 4?

Ostatnio w sieci pojawiło się sporo plotek na temat fabuły czwartej części przygód Spider-Mana. Według najnowszych doniesień, Marvel Studios i Sony Pictures nie mogą dojść do porozumienia, jeśli chodzi o kierunek, w jakim powinna podążyć historia. Marvel optuje za bardziej kameralną opowieścią osadzoną w Nowym Jorku, podczas gdy Sony chciałoby zobaczyć spektakl na skalę Spider-Man: Bez drogi do domu z udziałem bohaterów z multiwersum.

Jednak wygląda na to, że obie strony zbliżają się do kompromisu. Spider-Man 4 miałby skupiać się na wydarzeniach rozgrywających się w Nowym Jorku, gdzie burmistrz Wilson Fisk, znany również jako Kingpin, podejmuje decyzję o delegalizacji działalności samozwańczych bohaterów. Głównymi postaciami po stronie dobra byliby Spider-Man i Daredevil. Aby schwytać herosów, Kingpin wyznacza też nagrodę za ich głowy.

Inni bohaterowie Marvela dołączają do walki

W plotek sugerowano również, że w walce z Kingpinem i jego planem delegalizacji mogliby pojawić się także inni bohaterowie działający w Nowym Jorku, tacy jak Jessica Jones, Echo czy Kate Bishop. Ich obecność z pewnością wzbogaciłaby fabułę i pozwoliła na ciekawe interakcje pomiędzy postaciami.

Pajączki z filmów Sony w widowisku Avengers: Secret WarsAvengers: Secret Wars

Dlaczego Sony miałoby zgodzić się na film bez Spider-Manów granego przez Andrew Garfielda i Tobeya Maguire'a? Według plotek, studia doszły do porozumienia, zgodnie z którym ci aktorzy pojawiliby się za to w nadchodzącym widowisku Avengers: Secret Wars. Sony musiałoby wynegocjować osobną umowę, aby Marvel Studios mogło wykorzystać te postacie. Obecność trzech Pajączków z pewnością byłaby sporym magnesem dla widzów.

Dodatkowo w plotkach pojawiła się informacja, że Pajączki Maguire'a i Garfielda mają wystąpić także w animacji Spider-Man: Beyond the Spider-Verse. Wygląda więc na to, że fani tych aktorów i ich wersji Człowieka-Pająka będą mieli okazję zobaczyć ich w akcji nie tylko w kontynuacji Spider-Man: Uniwersum, ale też w projektach aktorskich osadzonych w MCU.

Czytaj więcej: Jodie foster o współpracy z gwiazdami pokolenia z: są bardzo denerwujący i robią błędy w e-mailach

Mniejsza skala przygód po wydarzeniach z Spider-Man: Bez drogi do domuSpider-Man: Bez drogi do domu

Przypomnijmy, że obniżenie skali przygód Spider-Mana ma pewne uzasadnienie fabularne, biorąc pod uwagę wydarzenia z filmu Spider-Man: Bez drogi do domu. W tej produkcji cały świat zapomniał, że pod maską Człowieka-Pająka kryje się Peter Parker. Dlatego kontynuacja historii w bardziej kameralnym wydaniu ma sens i pozwala na skupienie się na nieco innego rodzaju aktywności superbohaterskiej Pajączka.

Na razie szczegóły fabuły Spider-Mana 4 owiane są tajemnicą. Być może już wkrótce dowiemy się, jakie ostateczne decyzje podjęły Marvel i Sony, aby kontynuować tę niezwykle popularną serię filmów o Człowieku-Pająku.

Podsumowanie

Spiderman 4 - Marvel vs Sony: Pajączki w Avengers?

Ostatnio w internecie pojawiło się sporo plotek na temat fabuły nowego filmu o Spider-Manie. Wytwórnie Marvel i Sony mają odmienne pomysły na kierunek fabuły, ale z doniesień wynika, że udało im się znaleźć kompromis. Spider-Man 4 skupi się na wydarzeniach w Nowym Jorku, gdzie Spider-Man i Daredevil będą walczyć z planami Kingpina dotyczącymi delegalizacji działalności superbohaterów.

W filmie oprócz tytułowego bohatera mają pojawić się też inne postacie znane z komiksów Marvela, co z pewnością uatrakcyjni fabułę. Ponadto według plotek Pajączki grani przez Andrew Garfielda i Tobeya Maguire'a mają wystąpić w widowisku Avengers: Secret Wars oraz animacji Spider-Man: Beyond the Spider-Verse. Miłośnicy tych aktorów z pewnością ucieszą się na wieść o ich potencjalnym powrocie.

Mniej spektakularna skala przygód w Spider-Manie 4 będzie miała uzasadnienie fabularne, biorąc pod uwagę wydarzenia z poprzedniej części serii. Na razie szczegóły fabuły nowego filmu nie są znane, ale z pewnością Marvel i Sony wkrótce ogłoszą więcej informacji.

Podsumowując, 4. część przygód Człowieka-Pająka zapowiada się interesująco i powinna zadowolić fanów komiksowego superbohatera, którzy z utęsknieniem czekają na jego powrót na duży ekran.

Najczęstsze pytania

Data premiery Spider-Mana 4 nie jest jeszcze znana. Prawdopodobnie poznamy ją dopiero po tym, jak Marvel i Sony dojdą do porozumienia w kwestii ostatecznego kształtu fabuły i scenariusza filmu.

Według plotek Andrew Garfield i Tobey Maguire mają powrócić jako Pajączkowie w widowisku Avengers: Secret Wars. Natomiast w Spider-Manie 4 ma wystąpić tylko Tom Holland jako główny bohater.

Akcja Spider-Mana 4 będzie osadzona w Nowym Jorku. Głównymi lokacjami mają być ulice miasta, w którym Peter Parker stawi czoła planom Kingpina dotyczącym delegalizacji działalności superbohaterów.

Głównym przeciwnikiem Spider-Mana ma być Kingpin. Można się także spodziewać, że w związku z wyznaczoną przez niego nagrodą pojawią się również inni znani złoczyńcy z komiksów, którzy będą chcieli upolować Człowieka-Pająka.

Choć fani mogą być nieco rozczarowani mniejszą skalą produkcji, wydarzenia z poprzednich części uzasadniają bardziej kameralne podejście do historii. Nie zabraknie jednak emocjonujących scen akcji z udziałem ulubionego herosa.

5 Podobnych Artykułów

  1. 10 kontrowersyjnych filmów, które wywołały burzę w świecie kinematografii
  2. Angela bassett w negocjacjach z lucasfilm o nowej roli w Gwiezdne Wojny
  3. McGregor Forever - ciekawy nowy serial dokumentalny z 2023 roku. Recenzja
  4. Zabić Ból - recenzja nowego serialu sensacyjnego z 2023 roku
  5. Sekretny czat gwiazd kina akcji. Kevin Hart wygadał się!
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Sylwia Kowalska
Sylwia Kowalska

Witajcie w moim kolorowym świecie filmowych emocji! Jestem prawdziwą cinéphile, uwielbiam zanurzać się w krainach wyobraźni reżyserów, odkrywać nowe światy na ekranie. Na moim blogu podzielę się z Wami moimi niebanalnymi spostrzeżeniami o kinie, rzucając światło na subtelną grę aktorów i głębię fabuły. Przygotujcie się na uczucia, bo razem przemierzamy klisze i arthouse'owe klejnoty!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły