Inhumans dostaną drugą szansę? Co wiadomo o tajemniczej produkcji Marvel?

Inhumans dostaną drugą szansę? Co wiadomo o tajemniczej produkcji Marvel?
Autor Sylwia Kowalska
Sylwia Kowalska14.12.2023 | 8 min.

Inhumans to grupa superbohaterów z komiksów Marvela, która jak dotąd nie doczekała się udanej ekranizacji. W 2017 roku powstał serial aktorski o tej drużynie, jednak spotkał się on z fatalnym przyjęciem i kiepskimi ocenami. Teraz Inhumans mogą dostać drugą szansę za sprawą tajemniczego serialu animowanego osadzonego w MCU. Co wiemy na temat tej produkcji? Czy drużyna kosmicznych istot w końcu trafi na małe ekrany? Przyjrzyjmy się bliżej plotkom na temat nowego serialu Marvel Studios.

Inhumans powracają w serialu animowanym

Według najnowszych plotek Marvel Studios pracuje nad tajemniczym serialem animowanym, który ma wejść w skład Kinowego Uniwersum Marvela. Będzie to produkcja opowiadająca o grupie superbohaterów, a sama animacja ma być inspirowana gatunkiem anime.

Krótki opis fabuły serialu, w którym głównymi bohaterami mają być starożytne kosmiczne istoty mieszkające na Ziemi i chroniące ludzkość w tajemnicy, wskazuje na to, że może chodzić o dobrze znanych fanom komiksów Inhumans. To właśnie oni nie doczekali się jak dotąd udanej ekranizacji, więc być może teraz dostaną drugą szansę.

Nieudana pierwsza próba ekranizacji

Inhumans po raz pierwszy pojawili się w serialu aktorskim pod takim samym tytułem, który miał swoją premierę w 2017 roku. Niestety produkcja spotkała się z fatalnym przyjęciem - zarówno ze strony krytyków, jak i widzów. Oceniana jest jako jedna z najgorszych ekranizacji komiksów Marvela.

Serial okazał się kompletną klapą i szybko został skasowany po pierwszym sezonie. Fani oczekiwali, że Inhumans w końcu trafią do Kinowego Uniwersum Marvela, aby historia tej niezwykłej grupy superbohaterów została opowiedziana we właściwy sposób. Wygląda na to, że właśnie to może się wydarzyć.

Tajemniczy serial o starożytnych istotach w MCU

Doniesienia o tajemniczym serialu animowanym osadzonym w MCU, który opowie o starożytnych kosmicznych istotach mieszkających na Ziemi, idealnie pasują do opisu Inhumans. Wydaje się więc, że to właśnie oni mogą być bohaterami nowej produkcji Marvel Studios.

Serial animowany byłby dla Inhumans szansą na godne wprowadzenie do Kinowego Uniwersum Marvela i opowiedzenie historii tej niezwykłej grupy superbohaterów w odpowiedni sposób.

Inhumans jako rasa zamieszkiwała niegdyś planetę Attilan, lecz musiała ją opuścić i osiedlić się na Księżycu. Stamtąd część z nich przeniosła się na Ziemię, gdzie żyją potajemnie wśród ludzi. Dysponują niezwykłymi, wręcz nadludzkimi zdolnościami. Są też głęboko zakorzenieni w mitologii MCU.

Serial animowany byłby więc świetną okazją, aby w końcu pokazać fascynującą historię tej rasy obdarzonych supermocami istot. Dałby też twórcom większą swobodę w kreowaniu ich niezbadanego dotąd świata niż aktorska produkcja fabularna.

Możliwa konkurencja ze strony Eternals

Oczywiście opis tajemniczego serialu animowanego Marvela pasuje nie tylko do Inhumans, lecz także do Eternals - równie tajemniczej i starożytnej kosmicznej rasy, która doczekała się już aktorskiego filmu w MCU. Być może to właśnie oni będą bohaterami nowej produkcji.

Jednak Eternals dostali już swoją szansę na kinowym ekranie, więc bardziej prawdopodobne wydaje się, że nowy serial skupi się na Inhumans. Zwłaszcza że ci wciąż czekają na godne wprowadzenie do MCU i drugą szansę po nieudanym serialu z 2017 roku.

Czytaj więcej: "Czarny łabędź" - psychologiczny dramat z Natalie Portman

Kolejna szansa dla nieudanych Inhumans

Jeśli doniesienia o tajemniczym serialu animowanym Marvela faktycznie dotyczą Inhumans, będzie to dla nich wielka szansa na rehabilitację. Ta niezwykła grupa superbohaterów zasługuje na to, aby ich historia została opowiedziana we właściwy sposób - i być może właśnie to ma zamiar zrobić Marvel Studios.

Serial animowany byłby dla Inhumans bezpieczniejszą opcją niż od razu rzucanie ich na głęboką wodę w aktorskiej produkcji fabularnej. Pozwoliłby stopniowo i dokładniej zaprezentować widzom to fascynujące uniwersum, nim być może doczeka się większej ekranizacji.

Jeśli Disney+ faktycznie pracuje nad serialem animowanym o Inhumans, miejmy nadzieję, że tym razem ta niezwykła grupa superbohaterów dostanie szansę, na jaką zasługuje. I że jej historia zostanie opowiedziana we właściwy sposób - ku uciesze zarówno fanów komiksów, jak i wszystkich widzów MCU.

Nowy serial animowany inspirowany anime

Inhumans dostaną drugą szansę? Co wiadomo o tajemniczej produkcji Marvel?

Doniesienia na temat tajemniczego serialu animowanego Marvela zdradzają również, że stylistycznie ma on czerpać inspirację z gatunku anime. Oznacza to, że oprócz fascynującej historii Inhumans lub innej grupy kosmicznych superbohaterów, widzów czeka też niespotykana wcześniej w MCU animacja.

Stylistyka anime Niepowtarzalny klimat
Efektowne sceny akcji Ekscytująca akcja

Inspiracje anime oznaczają przede wszystkim specyficzny, niepowtarzalny klimat. Animacja w tym stylu pozwoli też na o wiele bardziej efektowne sceny akcji, niż byłoby to możliwe w aktorskiej produkcji fabularnej. Dzięki temu widzów prawdopodobnie czeka naprawdę ekscytująca przygoda.

Serial animowany o Inhumans lub innej tajemniczej grupie kosmicznych superbohaterów, utrzymany w konwencji anime, brzmi więc niezwykle interesująco. To spory świeży powiew dla Kinowego Uniwersum Marvela. Trudno o lepszy sposób na wprowadzenie tak niezwykłych postaci, jak Inhumans, Eternals czy innych tajemniczych kosmicznych ras.

Eternals czy Inhumans - o kogo chodzi?

Póki co wciąż nie ma pewności, czy rzeczywiście to właśnie Inhumans będą bohaterami nowego serialu animowanego osadzonego w MCU. Choć wiele na to wskazuje, istnieje szansa, że projekt skupi się na innej grupie tajemniczych kosmicznych istot - być może Eternals.

Eternals to rasa nieśmiertelnych istot stworzonych przez Celestian, które od tysięcy lat potajemnie żyją na Ziemi i chronią ludzkość. Podobnie jak Inhumans, oni również mogliby pasować do tego, co na razie wiadomo o fabule tajemniczego serialu animowanego od Marvel Studios.

Która z tych grup superbohaterów faktycznie dostanie w nim swoją historię? Być może na odpowiedź przyjdzie nam jeszcze poczekać. Póki co możemy snuć domysły i z niecierpliwością wyczekiwać oficjalnych informacji na temat tego niezwykle intrygująco zapowiadającego się projektu.

Inhumans zamiast Eternals w animacji

Choć serial animowany Marvela opowiadający o starożytnych kosmicznych istotach mógłby skupić się zarówno na Inhumans i Eternals, to jednak bardziej prawdopodobne wydaje się, że jego bohaterami będą właśnie Inhumans.

Inhumans w odróżnieniu od Eternals wciąż czekają na swoją szansę, by wejść do Kinowego Uniwersum Marvela i dostać własną opowieść. Do tej pory próba wprowadzenia ich w aktorskim serialu z 2017 roku skończyła się klapą. animowana produkcja byłaby dla nich znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem.

Eternals z kolei już dostali własny film fabularny, w którym zaprezentowano ich widzom. Wydaje się więc bardziej prawdopodobne, że to właśnie Inhumans zostaną teraz wprowadzeni do MCU za pomocą serialu animowanego, który byłby dla nich drugą szansą po nieudanej pierwszej próbie ekranizacji.

Podsumowanie

W artykule omówiono plotki na temat tajemniczego nowego serialu animowanego Marvela, który ma trafić do Kinowego Uniwersum. Jego bohaterami mają być starożytne kosmiczne istoty, a całość inspirowana będzie anime. To idealnie pasuje do opisu Inhumans - grupy superbohaterów, którzy już raz zawiedli w aktorskiej ekranizacji z 2017 roku.

Inhumans dostaliby więc drugą szansę na serialową ekranizację, tym razem w formie animowanej produkcji osadzonej w MCU. Pozwoliłoby to w końcu zaprezentować ich fascynującą mitologię. Istnieje oczywiście szansa, że bohaterami okażą się Eternals, ale Inhumans wydają się bardziej prawdopodobni.

Nowy serial animowany byłby dla Inhumans znacznie bezpieczniejszą opcją niż od razu aktorska superprodukcja. Stylistyka anime pozwoliłaby też na efektowne sceny akcji i specyficzny, niepowtarzalny klimat. Całość zapowiada się niezwykle interesująco i może być sporym świeżym powiewem dla MCU.

Miejmy nadzieję, że Disney+ faktycznie szykuje serial o Inhumans, który w końcu zaprezentuje tę grupę superbohaterów tak, jak na to zasługuje. To byłaby dla fanów komiksów ekscytująca wiadomość. Na razie pozostaje jednak cierpliwie czekać na oficjalne potwierdzenie tych plotek przez Marvel Studios.

Najczęstsze pytania

Według plotek serial animowany Marvela ma opowiadać o grupie starożytnych kosmicznych istot posiadających supermoce, które potajemnie żyją na Ziemi. Najprawdopodobniej będą to Inhumans lub Eternals.

Na razie nie podano żadnych oficjalnych informacji na temat daty premiery serialu. Póki co są to jedynie nieoficjalne doniesienia i Marvel Studios nie potwierdziło jeszcze prac nad projektem.

Jeśli serial faktycznie powstanie, najpewniej trafi na platformę Disney+, gdzie znajdują się wszystkie serialowe produkcje osadzone w Kinowym Uniwersum Marvela.

Na razie nic nie wiadomo na temat ewentualnych twórców odpowiedzialnych za animację. Być może Marvel Studios nawiąże w tej kwestii współpracę z jakąś renomowaną wytwórnią anime.

Wydaje się to mało prawdopodobne. Nowy serial miałby być zupełnie osobną produkcją, która w żaden sposób nie będzie nawiązywać do nieudanego aktorskiego serialu o Inhumans z 2017 roku.

5 Podobnych Artykułów

  1. 10 kontrowersyjnych filmów, które wywołały burzę w świecie kinematografii
  2. Angela bassett w negocjacjach z lucasfilm o nowej roli w Gwiezdne Wojny
  3. McGregor Forever - ciekawy nowy serial dokumentalny z 2023 roku. Recenzja
  4. Zabić Ból - recenzja nowego serialu sensacyjnego z 2023 roku
  5. Venom 3 - przewidywania fanów dotyczące złoczyńcy!
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Sylwia Kowalska
Sylwia Kowalska

Witajcie w moim kolorowym świecie filmowych emocji! Jestem prawdziwą cinéphile, uwielbiam zanurzać się w krainach wyobraźni reżyserów, odkrywać nowe światy na ekranie. Na moim blogu podzielę się z Wami moimi niebanalnymi spostrzeżeniami o kinie, rzucając światło na subtelną grę aktorów i głębię fabuły. Przygotujcie się na uczucia, bo razem przemierzamy klisze i arthouse'owe klejnoty!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły