Dżentelmeni - Guy Ritchie zapowiada nowy serial telewizyjny

Dżentelmeni - Guy Ritchie zapowiada nowy serial telewizyjny
Autor Sylwia Kowalska
Sylwia Kowalska16.01.2024 | 8 min.

Dżentelmeni to nowy serial telewizyjny Netflixa, który zapowiedział sam Guy Ritchie. Słynny reżyser kina kryminalnego odpowiada za scenariusz i reżyserię dwóch pierwszych odcinków produkcji inspirowanej jego hitem kinowym z 2020 roku. W serialu pojawią się znane twarze z filmu oraz nowe barwne postacie z półświatka. Główny bohater dziedziczy po ojcu posiadłość, na której terenie znajduje się największe w Europie pole marihuany. Musi nauczyć się życia wśród gangsterów i przejąć kontrolę nad swoją własnością.

Dżentelmeni Netfliksa opowieścią kryminalną

Nowy serial platformy Netflix pt. "Dżentelmeni" to kolejna produkcja w reżyserii i według scenariusza Guya Ritchiego, twórcy ikonicznych filmów gangsterskich. Tym razem akcja osadzona została w serialowej formule, co pozwoliło na rozwinięcie wątków i pogłębienie barwnych postaci znanych z kinowego hitu z 2020 roku.

Fabuła koncentruje się wokół losów Eddiego Halsteada, który dziedziczy po ojcu ogromny majątek ziemski. Okazuje się jednak, że na terenie posiadłości znajduje się największe w Europie pole marihuany należące do Mickeya Pearsona - bezlitosnego bossa gangu narkotykowego.

Bohater musi nauczyć się życia wśród gangsterów

Eddiemu nie pozostaje więc nic innego, jak tylko zaakceptować kryminalną przeszłość ojca i spróbować odnaleźć się w nowej, groźnej rzeczywistości. Musi zmierzyć się z przestępczym półświatkiem Londynu i przejąć kontrolę nad swoją własnością, by zapewnić przyszłość rodzinie.

Rzecz jasna nie będzie to łatwe zadanie. Mickey Pearson, w którego świetnie wciela się Matthew McConaughey, nie jest typem człowieka, który oddaje pole bez walki. Dojdzie więc do konfrontacji dwóch światów - bezlitosnych gangsterów oraz byłego żołnierza pragnącego normalności.

Pearson i Halstead na czele gangu marihuany

Eddie Halstead grany przez Theo Jamesa to główny bohater serialu "Dżentelmeni". W wyniku nieprzewidzianych zdarzeń musi on objąć kontrolę nad ogromną plantacją marihuany ukrytą na terenie odziedziczonej posiadłości.

Do tej pory interesami przestępczymi zajmował się Mickey Pearson (Matthew McConaughey) - bezwzględny i nieobliczalny boss narkotykowy, który nie zamierza tak po prostu oddać swojego imperium.

Dojdzie więc do bezpośredniego starcia pomiędzy gangsterami a byłym żołnierzem, który pragnie normalności i spokojnego życia z dala od przestępczego półświatka. Walka o lukratywny biznes marihuanowy w samym sercu Londynu dopiero się rozkręca.

Krwawa wojna o kontrolę nad rynkiem narkotyków

Pearson nie cofnie się przed niczym, by utrzymać swoją pozycję. Z drugiej strony Eddie, wspierany przez wpływowych przyjaciół ojca, także podejmie walkę o to, co mu się należy z mocy prawa. Dojdzie więc do bezlitosnej gry o panowanie nad największą uprawą i dystrybucją marihuany w Europie.

W serialu nie zabraknie scen akcji, strzelanin, porwań i mrocznych interesów. To wszystko podane zostanie z typowym dla Guya Ritchiego, czarnym humorem i przymrużeniem oka. Fani twórczości reżysera powinni być więc usatysfakcjonowani.

Czytaj więcej: Nowa Obsada Frankenstein na Netflix: Kto Zastąpi Andrew Garfielda?

Gwiazdy kina w obsadzie nowego serialu

Obsada serialu "Dżentelmeni" składa się z całej plejady gwiazd znanych z produkcji Guya Ritchiego i innych znanych filmów.

 • Theo James jako Eddie Halstead
 • Matthew McConaughey jako Mickey Pearson
 • Kaya Scodelario
 • Daniel Ings
 • Joely Richardson
 • Vinnie Jones

Pojawią się także: Giancarlo Esposito, Chanel Cresswell, Michael Shaeffer czy Max Beesley. Każdy z aktorów wnosi do swojej roli unikalny styl i charyzmę.

Aktorska pierwsza liga

W rolę młodego Halsteada wcielił się Theo James, znany m.in. z serii "Divergent". Przeciwstawia się on Oscarowemu Matthew McConaughey'owi, odtwórcy roli Mickeya Pearsona. W obsadzie znaleźli się również m.in. Vinnie Jones ("Szklana Pułapka"), Daniel Ings ("The Crown) czy Giancarlo Esposito ("Breaking Bad").

Wszyscy aktorzy doskonale odnajdują się w mrocznym klimacie serialu, a ich role zapadają w pamięć i wzajemnie się uzupełniają.

Aktor Rola
Theo James Eddie Halstead
Matthew McConaughey Mickey Pearson

Ritchie reżyseruje i produkuje pierwsze odcinki

Dżentelmeni - Guy Ritchie zapowiada nowy serial telewizyjny

Za kamerą serialu "Dżentelmeni" stanął sam Guy Ritchie, twórca oryginalnego filmu pod tym samym tytułem. Angażuje się on również jako główny producent całości.

Podoba mi się świat długiego formatu, więc wydaje mi się, że zrobię jeszcze parę rzeczy dla telewizji.

- zdradził Ritchie w jednym z wywiadów.

Reżyser chwali sobie przejście z kinowego ekranu na telewizyjny. Docenia możliwości, jakie daje dłuższa forma serialowa. Pozwala mu to na bardziej swobodną kreację fabuły i charakterów bohaterów. Ma też większą kontrolę nad ostatecznym kształtem produkcji.

Styl rozpoznawalny na całym świecie

Fani Guya Ritchiego doskonale wiedzą czego mogą spodziewać się po jego nowym serialu. To gwarancja niezłej gangsterskiej jazdy pełnej czarnego humoru, akcji i wyrazistych postaci ze świata przestępczego.

Nikt tak jak Ritchie nie kreuje barwnego półświatka Londynu i nie snuje opowieści o grupach przemytników czy hazarzystów. Jego styl jest rozpoznawalny na całym świecie, dlatego serialowe "Dżentelmeni" mają szansę stać się globalnym hitem platformy Netflix.

Bohater dziedziczy pole konopi warte fortunę

Główny bohater serialu "Dżentelmeni", Eddie Halstead (Theo James) dziedziczy po swoim ojcu ogromny i warty miliony funtów majątek ziemski.

Okazuje się jednak, że na jego terenie znajdują się rozległe pola marihuany. Należą one do Mickeya Pearsona (Matthew McConaughey), bezwzględnego bossa narkotykowego z Londynu.

Z dnia na dzień Eddie staje się niejako właścicielem największej uprawy i produkcji konopi indyjskich w całej Europie. Co więcej, musi nauczyć się życia w świecie zorganizowanej przestępczości.

Walka o przejęcie lukratywnego biznesu

Mickey Pearson nie zamierza oczywiście oddawać swojego biznesu bez walki. Zrobi wszystko, by utrzymać wpływy i zyski. Eddie staje przed nie lada wyzwaniem. Musi spróbować objąć kontrolę nad plantacją i handlem narkotykami, zanim gangsterzy go wykończą.

Czeka go bezlitosna walka o przejęcie nielegalnego, lecz niezwykle intratnego interesu. Tylko czy były żołnierz ma to, czego trzeba, by pokonać Mickeya i jego ludzi na ich własnym podwórku?

Przemytnicy kontra były żołnierz o plantację

W serialu "Dżentelmeni" ścierają się dwa światy - z jednej strony bezlitosnego przemytnika narkotyków Mickeya Pearsona (Matthew McConaughey), z drugiej byłego żołnierza Eddiego Halsteada (Theo James), który dziedziczy po ojcu majątek z wielohektarową plantacją marihuany.

Pearson, niepodzielnie rządzący londyńskim półświatkiem, nie zamierza tak po prostu oddać swojego nielegalnego, lecz niezwykle intratnego biznesu. Zrobi wszystko, by pozbyć się Halsteada i utrzymać wpływy.

Z kolei Eddie, zaskoczony groźną spuścizną ojca, również nie cofnie się przed walką o to, co mu się należy. W końcu konopie rosną na jego ziemi. Ma po swojej stronie wpływowe osoby, a przeszkolenie wojskowe także może okazać się pomocne.

Bezwzględna walka gangów o dominację

Dojdzie zatem do bezpośredniego starcia dwóch światów - militarystycznej dyscypliny z bezwzględnością przestępczego półświatka, Eriego z Mickeyem, wojska z mafią. W tle toczyć się będzie nie mniej zaciekła walka o panowanie nad narkobiznesem i samym Londynem.

W tej wojnie nie będzie zasad ani litości. Zwycięzca zgarnie wszystko - milionowe zyski, władzę i szacunek. W serialu Guya Ritchiego możemy być pewni, że nie zabraknie ostrej akcji, czarnego humoru i zwrotów akcji. To rozrywka na najwyższym poziomie od jednego z mistrzów gatunku.

Podsumowanie

Serial "Dżentelmeni" to nowa produkcja platformy Netflix na podstawie filmu pod tym samym tytułem. Reżyseruje ją i produkuje sam Guy Ritchie, twórca oryginału, gwarantując tym samym zachowanie charakterystycznego stylu i specyficznej atmosfery.

Fabuła skupia się na losach Eddiego Halsteada, który dziedziczy po ojcu majątek, w którym skrywa się olbrzymia, nielegalna uprawa marihuany należąca do bezwzględnego bossa narkotykowego. Bohater musi nauczyć się życia wśród gangsterów i stoczyć walkę o odzyskanie kontroli nad swoją ziemią.

W serialu występuje plejada znakomitych aktorów, którzy gwarantują świetne role - m.in. Theo James, Matthew McConaughey, Vinnie Jones czy Giancarlo Esposito. Fani mrocznych historii kryminalnych powinni być usatysfakcjonowani tym, co przygotował dla nich Guy Ritchie we współpracy z Netfliksem.

Produkcja łączy w sobie najlepsze cechy filmowego pierwowzoru z serialowym rozwinięciem intrygujących wątków fabularnych. Można się spodziewać ostrej jazdy gangsterskiej w typowym dla twórcy »Przekrętu« stylu. Czarne charaktery, akcja iHumor gwarantowane.

Najczęstsze pytania

Serial „Dżentelmeni” wyreżyserował Guy Ritchie, twórca oryginalnego filmu o tym samym tytule z 2020 roku. Jest on również głównym producentem serialu.

Akcja skupia się wokół losów Eddiego Halsteada, który odziedziczył po ojcu majątek ziemski z ogromnym, nielegalnym polem marihuany. Musi on przejąć kontrolę nad biznesem, mierząc się z Mickeyem Pearsonem - bezlitosnym gangsterem.

Serial „Dżentelmeni” został wyprodukowany specjalnie dla platformy Netflix. Tam też będzie miał on swoją premierę w 2024 roku i tylko na Netfliksie będzie dostępny.

W serialu występują m.in. Theo James jako Eddie Halstead, Matthew McConaughey jako Mickey Pearson, a także Kaya Scodelario, Daniel Ings, Joely Richardson czy Vinnie Jones.

Na razie twórcy nie opublikowali jeszcze zwiastuna serialu „Dżentelmeni”. Można jednak spodziewać się jego premiery w niedługim czasie przed samą premierą serialu na Netflix.

5 Podobnych Artykułów

 1. 10 kontrowersyjnych filmów, które wywołały burzę w świecie kinematografii
 2. Angela bassett w negocjacjach z lucasfilm o nowej roli w Gwiezdne Wojny
 3. McGregor Forever - ciekawy nowy serial dokumentalny z 2023 roku. Recenzja
 4. Zabić Ból - recenzja nowego serialu sensacyjnego z 2023 roku
 5. Sekretny czat gwiazd kina akcji. Kevin Hart wygadał się!
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Sylwia Kowalska
Sylwia Kowalska

Witajcie w moim kolorowym świecie filmowych emocji! Jestem prawdziwą cinéphile, uwielbiam zanurzać się w krainach wyobraźni reżyserów, odkrywać nowe światy na ekranie. Na moim blogu podzielę się z Wami moimi niebanalnymi spostrzeżeniami o kinie, rzucając światło na subtelną grę aktorów i głębię fabuły. Przygotujcie się na uczucia, bo razem przemierzamy klisze i arthouse'owe klejnoty!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły