Nowy film Wojtka Smarzowskiego: rozpoczęcie zdjęć do nowej produkcji.

Nowy film Wojtka Smarzowskiego: rozpoczęcie zdjęć do nowej produkcji.
Autor Norbert Kamiński
Norbert Kamiński01.02.2024 | 5 min.

Ruszyły zdjęcia do nowego filmu Wojciecha Smarzowskiego zatytułowanego "Dom dobry". Jest to dramat obyczajowy opowiadający o przemocy w polskich rodzinach. Reżyser kontynuuje poruszanie ważnych społecznie tematów, tym razem skupiając się na patologii i obojętności otaczających takie sytuacje. Film powstaje przy współpracy z uznaną wytwórnią Lucky Bob, która ma na koncie produkcję ostatniego dzieła Romana Polańskiego. Premiera "Domu dobrego" planowana jest na jesień 2024 roku.

Zaczęły się zdjęcia do nowego filmu Smarzowskiego

W połowie stycznia 2024 roku ruszyły zdjęcia do najnowszego filmu jednego z najpopularniejszych polskich reżyserów, Wojciecha Smarzowskiego. Produkcja nosi tytuł "Dom dobry" i jest kolejnym mocnym społecznie projektem w dorobku twórcy głośnych obrazów takich jak "Wesele" czy "Wołyń".

Film opowiada o przemocy domowej i patologii w polskich rodzinach. Jak zapowiadają producenci, będzie to historia "normalnej, jakby mogło się wydawać, polskiej rodziny". Twórcy pragną zwrócić uwagę na problem przemocy za zamkniętymi drzwiami i obojętności świadków takich sytuacji.

Ważny temat społeczny

Smarzowski od lat porusza w swoich filmach istotne kwestie społeczne, często budzące kontrowersje. Tym razem postanowił zająć się problemem przemocy domowej, nadal uważanym za temat tabu. Film ma unaocznić mechanizmy, które prowadzą do eskalacji przemocy w domu oraz bierność otoczenia wobec cierpienia ofiar.

Zdaniem twórców będzie to niezwykle ważny głos w dyskusji na temat przemocy domowej w Polsce. Być może obraz przyczyni się do większej wrażliwości społecznej i przełamie tabuizację tego problemu.

Ruszyły prace nad "Domem dobrym"

Prace nad filmem "Dom dobry" trwały kilka lat. Scenariusz powstał w 2022 roku i zdobył dofinansowanie Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Przez kolejne dwa lata reżyser Wojciech Smarzowski pracował nad ostateczną wersją tekstu, by pod koniec 2023 roku ogłosić zakończenie prac.

W styczniu 2024 roku ekipa filmowa rozpoczęła zdjęcia do produkcji. Realizowane są one w podwarszawskim Serocku. Wciąż nie wiadomo, kto zagra główne role. Można się jednak spodziewać gwiazdorskiej obsady, podobnie jak w przypadku poprzednich hitów Smarzowskiego.

Kolejny film wyprodukowany przez Lucky Bob

"Dom dobry" powstaje przy współpracy z uznaną wytwórnią Lucky Bob, która na swoim koncie ma produkcję głośnego ostatniego filmu Romana Polańskiego zatytułowanego "The Palace". Smarzowski pełni w niej funkcję opiekuna artystycznego.

Firma Lucky Bob słynie z realizacji wysokobudżetowych, gwiazdorskich produkcji, które zdobywają uznanie widzów i krytyków. Wszystko wskazuje na to, że "Dom dobry" będzie kolejnym takim filmem.

Czytaj więcej: Nowe filmy i seriale na SkyShowtime Polska - ponad 150 tytułów!

Kolejny wstrząsający obraz od twórcy "Wesela"

Film opowiada o przemocy domowej i patologii w polskich rodzinach. Jak zapowiadają producenci, będzie to historia "normalnej, jakby mogło się wydawać, polskiej rodziny".

Nowy film Wojciecha Smarzowskiego zapowiada się jako kolejny mocny obraz w dorobku reżysera głośnego "Wesela". Podobnie jak tamten film, także i "Dom dobry" ma drążyć trudny temat patologii społecznych.

Można się spodziewać, że Smarzowski nie poprzestanie na pokazaniu samego problemu przemocy domowej. Reżyser z pewnością zgłębi jego podłoże i przyczyny. Być może obnaży mechanizmy prowadzące do eskalacji agresji w domu oraz analizę postaw świadków takich sytuacji.

Premiera "Domu dobrego" jesienią 2024 roku

Nowy film Wojtka Smarzowskiego: rozpoczęcie zdjęć do nowej produkcji.

Zgodnie z zapowiedziami producentów premiera filmu "Dom dobry" planowana jest na jesień 2024 roku. Nie podano jeszcze dokładnej daty wejścia na ekrany kin.

Biorąc pod uwagę zaangażowanie w projekt cenionej wytwórni Lucky Bob oraz osobę samego Wojciecha Smarzowskiego, nowy film ma szansę stać się jedną z najgłośniejszych polskich produkcji przyszłego roku. Być może powtórzy sukces "Wesela", które przyciągnęło do kin prawie 3 miliony widzów.

Podsumowanie

Nowy film Wojciecha Smarzowskiego "Dom dobry" porusza ważny społecznie temat przemocy domowej. Reżyser podejmuje próbę przełamania tabu i zwrócenia uwagi na problem agresji za zamkniętymi drzwiami. Film pokaże mechanizmy prowadzące do eskalacji przemocy w domu oraz analizę postaw otoczenia wobec cierpienia ofiar.

Produkcja "Domu dobrego" trwała kilka lat. Scenariusz powstał w 2022 roku, a zdjęcia ruszyły w styczniu 2024. Film realizowany jest we współpracy z uznaną wytwórnią Lucky Bob, która ma na koncie wiele gwiazdorskich hitów. W obsadzie z pewnością nie zabraknie znanych nazwisk.

Nowy obraz Smarzowskiego ma szansę powtórzyć sukces głośnego "Wesela". Podobnie jak tamten film, także i "Dom dobry" zapowiada się na mocny dramat obnażający patologie społeczne. Premiera filmu planowana jest na jesień 2024 roku.

Film Smarzowskiego to ważny głos w dyskusji na temat przemocy domowej w Polsce. Być może przyczyni się do zwiększenia wrażliwości społecznej i skłoni do refleksji nad tym dotąd pomijanym problemem.

Najczęstsze pytania

"Dom dobry" to dramat obyczajowy opowiadający o przemocy w polskich rodzinach. Film pokazuje mechanizmy, które prowadzą do eskalacji agresji w domu oraz analizuje postawy otoczenia wobec cierpienia ofiar.

Reżyserem "Domu dobrego" jest Wojciech Smarzowski, twórca głośnych filmów "Wesele" i "Wołyń". To jego kolejny mocny społecznie projekt poruszający ważną tematykę.

Producentem filmu jest uznana wytwórnia Lucky Bob, która ma na koncie realizację wysokobudżetowych hitów kinowych z udziałem gwiazdorskiej obsady. Wojciech Smarzowski pełni funkcję opiekuna artystycznego projektu.

Premiera filmu "Dom dobry" zaplanowana jest na jesień 2024 roku. Dokładna data nie jest jeszcze znana.

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się w połowie stycznia 2024 roku i realizowane są w Serocku pod Warszawą. Wciąż nie wiadomo, kto gra w obsadzie głównych ról.

5 Podobnych Artykułów

  1. 10 kontrowersyjnych filmów, które wywołały burzę w świecie kinematografii
  2. Angela bassett w negocjacjach z lucasfilm o nowej roli w Gwiezdne Wojny
  3. McGregor Forever - ciekawy nowy serial dokumentalny z 2023 roku. Recenzja
  4. Zabić Ból - recenzja nowego serialu sensacyjnego z 2023 roku
  5. Sekretny czat gwiazd kina akcji. Kevin Hart wygadał się!
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Norbert Kamiński
Norbert Kamiński

Witajcie na moim kinematycznym podróżowaniu przez ekrany! Jestem zapalonym filmofilem, oddającym się fascynacji magią montażu i narracji. Na moim blogu dzielę się nietuzinkowymi analizami, zagłębiając się w kontekst historyczny i estetyczny produkcji. Razem odkrywamy zakamarki kultowych dzieł i nowości, analizując technikę i przekaz. Czekajcie na filmowy szał, bo na ekranie każdy kadr skrywa świat emocji!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły