Nowy aktorski film z Asteriksem i Obesliksem - fani komiksu będą zachwyceni

Nowy aktorski film z Asteriksem i Obesliksem - fani komiksu będą zachwyceni
Autor Norbert Kamiński
Norbert Kamiński30.04.2024 | 3 min.

Fani kultowych komiksów z Asteriksem i Obesliksem mają powody do radości! Studio Studiocanal właśnie ogłosiło plany nakręcenia kolejnego aktorskiego filmu o przygodach tej słynnej galskiej pary. To hołd złożony twórcom serii - René Goscinny'emu i Albertowi Uderzo - w 65. rocznicę powstania pierwszego komiksu. Możemy spodziewać się ekscytującej opowieści, która zachwyci miłośników serii na całym świecie.

Szczegóły odnowionej umowy na produkcję

Studiocanal ogłosiło podpisanie nowej umowy z Editions Albert René, na mocy której powstanie szósty aktorski film o przygodach Asterixa i Obelixa. Anna Marsh, dyrektor generalny Studiocanal, przyznała, że jest podekscytowana tą współpracą i chce uhonorować w ten sposób twórczość René Goscinny'ego i Alberta Uderzo.

Poprzednia produkcja, Asteriks i Obeliks: Imperium smoka, okazała się sporym sukcesem dla Studiocanal i Editions Albert René. Ten fakt niewątpliwie przyczynił się do podjęcia decyzji o stworzeniu kolejnej części popularnej serii.

Niestety na tym etapie nie znamy żadnych szczegółów dotyczących fabuły nadchodzącego nowego filmu. Możemy się jednak spodziewać, że będzie to wierna adaptacja pomysłów Goscinny'ego i Uderzo, zachowująca charakterystyczny humor i akcję rodem z komiksów.

Założenia ogłoszonej kontynuacji serii

Pierwszy komiks o przygodach Asteriksa pojawił się w 1959 roku, dlatego w 2024 seria będzie obchodzić swoje 65. urodziny. To wspaniała okazja, by uczcić ten fakt premierą kolejnego filmu aktorskiego.

 • Fani na całym świecie z niecierpliwością oczekują na tę produkcję.
 • Będzie to doskonała okazja do przypomnienia sobie przygód tej kultowej galskiej pary.
 • Twórcy zapewne dołożą wszelkich starań, aby oddać hołd pomysłodawcom komiksów.

Choć nie znamy żadnych konkretów na temat fabuły, to z pewnością możemy liczyć na dawkę niesamowitej akcji, charakterystycznego humoru i przygód w typowym dla tej serii stylu. Pozostaje nam czekać na więcej szczegółów od twórców.

Czytaj więcej: Niesamowite, ten nowy wynalazek ma całkowicie zrewolucjonizować nasze codzienne życie!

Alternatywne plany Netfliksa i studia M6 z Asteriksem

Zdjęcie Nowy aktorski film z Asteriksem i Obesliksem - fani komiksu będą zachwyceni

Oprócz aktorskiego filmu od Studiocanal, powstają równocześnie jeszcze dwa inne projekty związane z przygodami Asteriksa i Obeliksa. Netflix planuje na przyszły rok premierę animowanego serialu o tej słynnej parze Galów.

Z kolei studio M6 pracuje nad następnym filmem animowanym, który pojawi się w kinach w 2026 roku. Jak widać, franczyza przeżywa obecnie prawdziwy renesans i nie tylko kinomani, ale także widzowie seriali i filmów animowanych będą mieli okazję do obcowania z tymi kultowymi postaciami.

 • Różnorodność formatów pozwoli na przyciągnięcie szerokiej publiczności.
 • Fani będą mieli okazję do poznania historii Asteriksa i Obeliksa na wiele sposobów.
 • To prawdziwe święto dla miłośników tej niezwykłej serii na całym świecie.

Najczęstsze pytania

Komiksy o przygodach dwóch Galów - Asteriksa i Obeliksa - zostały stworzone przez René Goscinny'ego (scenariusz) i Alberta Uderzo (rysunki). Pierwszy zeszyt ukazał się w 1959 roku i od tamtej pory seria zyskała ogromną popularność na całym świecie.

Oprócz nowego aktorskiego filmu od Studiocanal, powstają jeszcze dwa inne projekty z udziałem kultowych bohaterów. Netflix pracuje nad animowanym serialem, którego premiera zaplanowana jest na 2024 rok, a studio M6 przygotowuje film animowany na 2026 rok.

Decyzja o stworzeniu nowego aktorskiego filmu została podjęta, aby uhonorować 65. rocznicę powstania pierwszego komiksu o Asteriksie i Obesliksie. Ponadto, poprzednia produkcja Studiocanal, "Asteriks i Obeliks: Imperium smoka", odniosła spory sukces, co zachęciło twórców do kontynuowania serii.

Na razie nie znamy żadnych szczegółów dotyczących fabuły nadchodzącego aktorskiego filmu. Możemy jednak założyć, że będzie to wierna adaptacja pomysłów Goscinny'ego i Uderzo, zachowująca charakterystyczny humor i akcję rodem z komiksów.

Niestety na tym etapie nie podano jeszcze daty premiery nowego aktorskiego filmu o Asteriksie i Obesliksie. Biorąc jednak pod uwagę fakt, że produkcja ma uhonorować 65. rocznicę komiksów, możemy spodziewać się jej w okolicach 2024 roku.

5 Podobnych Artykułów

 1. 10 kontrowersyjnych filmów, które wywołały burzę w świecie kinematografii
 2. Awatar ostatni władca wiatru obsada krytykuje film Shyamalana bolesny casting rozczarowanie recenzja
 3. McGregor Forever - ciekawy nowy serial dokumentalny z 2023 roku. Recenzja
 4. Zabić Ból - recenzja nowego serialu sensacyjnego z 2023 roku
 5. Sekretny czat gwiazd kina akcji. Kevin Hart wygadał się!
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Norbert Kamiński
Norbert Kamiński

Witajcie na moim kinematycznym podróżowaniu przez ekrany! Jestem zapalonym filmofilem, oddającym się fascynacji magią montażu i narracji. Na moim blogu dzielę się nietuzinkowymi analizami, zagłębiając się w kontekst historyczny i estetyczny produkcji. Razem odkrywamy zakamarki kultowych dzieł i nowości, analizując technikę i przekaz. Czekajcie na filmowy szał, bo na ekranie każdy kadr skrywa świat emocji!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły