Bob odenkirk ponownie w akcji w filmie scenarzysty johna wicka

Bob odenkirk ponownie w akcji w filmie scenarzysty johna wicka
Autor Weronika Zielińska
Weronika Zielińska11.02.2024 | 4 min.

Bob Odenkirk ponownie wcieli się w rolę bohatera filmu akcji. Tym razem aktor, który zdobył popularność dzięki serialom "Breaking Bad" i "Zadzwoń do Saula", zagra główną rolę w nowym obrazie scenarzysty kultowej serii "John Wick". Film opowie historię szeryfa niewielkiego miasteczka Normal, który odkrywa, że miejscowość skrywa mroczną tajemnicę związaną z lokalną przestępczością. W rozwiązanie zagadki są zamieszani niemal wszyscy mieszkańcy.

Bob Odenkirk zagra główną rolę w filmie akcji

Aktor Bob Odenkirk, znany między innymi z seriali "Breaking Bad" oraz "Zadzwoń do Saula", ponownie wcieli się w rolę bohatera filmu akcji. Tym razem zagra szeryfa niewielkiego miasteczka Normal, który odkrywa, że miejscowość skrywa mroczną tajemnicę związaną z lokalną przestępczością.

Film powstaje na podstawie scenariusza Dereka Kolstada, autora m.in. hitowej serii "John Wick" z Keanu Reevesem w roli głównej. Za kamerą stanie natomiast Ben Wheatley, reżyser dobrze przyjętego filmu "Meg 2" o gigantycznym rekinie.

Szeryf Ulysses rozwiązuje kryminalną zagadkę

Bohaterem filmu będzie Ulysses, tymczasowy szeryf miasteczka Normal. Gdy lokalny bank zostaje obrabowany przez parę spoza miasta, Ulysses pojawia się na miejscu przestępstwa. Okazuje się wtedy, że w proceder przestępczy są zamieszani niemal wszyscy mieszkańcy Normal - od księdza po barmana.

Ulysses, który sam ucieka przed demonami przeszłości, postanawia na własną rękę rozwikłać kryminalną zagadkę. Film zapowiada się na mroczny thriller sensacyjny z domieszką czarnego humoru.

Scenariusz napisał twórca Johna Wicka

Scenariusz filmu powstał na bazie pomysłu samego Boba Odenkirka oraz Dereka Kolstada, który odpowiadał również za teksty do całej serii o zabójcy na zlecenie Johnie Wicku. Kolstad słynie z dynamicznej akcji i oryginalnych, niebanalnych fabuł.

„To świetna okazja do ponownej współpracy z utalentowanymi ludźmi przy naprawdę wyjątkowym filmie” - mówi Kolstad.

Producentami filmu są obok Odenkirka także Marc Provissiero (współtwórca Nie zadzieraj z fryzjerem) oraz reżyser Ben Wheatley. Zdjęcia mają ruszyć jeszcze w tym roku. Nie podano na razie przybliżonej daty premiery.

Kolejne role Odenkirka w filmach akcji

Rola w filmie Kolstada będzie kolejną okazją dla Boba Odenkirka do zaprezentowania się w obrazie z gatunku akcji i sensacji. W 2021 roku aktor zagrał główną rolę w filmie Akcja "Nikt" w reżyserii Ilyi Naishullera.

Wcielił się tam w postać Hutchmana, na pozór zwyczajnego i nieco zapomnianego męża i ojca, który okazuje się być w przeszłości doskonale wyszkolonym zabójcą. Producentem filmu był David Leitch, współreżyser Johna Wicka.

"Nikt" odniósł spory sukces komercyjny, zbierając ponad 60 mln dolarów przy budżecie 16 mln. Nic więc dziwnego, że powstaje już sequel z Odenkirkiem.

Czytaj więcej: Immaculate - pierwszy zwiastun horroru: Sydney Sweeney jako zakonnica w ciąży

Miasteczko Normal skrywa mroczną tajemnicę

Akcja nowego filmu osadzona będzie w małomiasteczkowych realiach Normal w stanie Illinois. Spokojna, senna miejscowość skrywa jednak mroczną tajemnicę związaną z działalnością lokalnych przestępców.

Liczba mieszkańców 54 tys.
Średnie zarobki 60 tys. USD rocznie
Bezrobocie 3%

Perypetie Ulyssesa rozgrywać się będą na tle tej pozornie spokojnej, typowo amerykańskiej miejscowości, dodając filmo fabule elementu czarnego humoru i groteski.

Zdjęcia do filmu powstają w Saint Louis w stanie Missouri. Jest to miasto o zbliżonych parametrach do Normal. Filmowa miejscowość będzie więc oddawała klimat małomiasteczkowej Ameryki, z charakterystycznym centrum, osiedlami mieszkaniowymi i przemysłowymi obrzeżami.

Podsumowanie

Bob odenkirk ponownie w akcji w filmie scenarzysty johna wicka

W artykule przedstawiono informacje na temat nowego filmu akcji z udziałem Boba Odenkirka. Aktor, który zdobył popularność dzięki serialom "Breaking Bad" i "Zadzwoń do Saula", tym razem wcieli się w postać szeryfa małego miasteczka Normal. W rozwiązanie tajemnicy związanej z lokalną przestępczością zamieszani są niemal wszyscy mieszkańcy.

Scenariusz do filmu napisał Derek Kolstad, twórca kultowej serii "John Wick" z Keanu Reevesem. Obraz wyreżyseruje natomiast Ben Wheatley, znany z "Mega 2". Film ma połączyć elementy mrocznego kryminału i czarnego humoru z dynamiczną akcją. Planowana data premiery i potencjalny sequel nie są na razie znane.

5 Podobnych Artykułów

  1. 10 kontrowersyjnych filmów, które wywołały burzę w świecie kinematografii
  2. Angela bassett w negocjacjach z lucasfilm o nowej roli w Gwiezdne Wojny
  3. McGregor Forever - ciekawy nowy serial dokumentalny z 2023 roku. Recenzja
  4. Zabić Ból - recenzja nowego serialu sensacyjnego z 2023 roku
  5. Sekretny czat gwiazd kina akcji. Kevin Hart wygadał się!
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Weronika Zielińska
Weronika Zielińska

Kino to moja wielka miłość, tutaj znajdziecie recenzje najnowszych produkcji, analizy fabuł oraz moje osobiste spostrzeżenia na temat filmowej i telewizyjnej rozrywki. Dzielę się z Wami moimi emocjami i refleksjami na temat różnorodnych tytułów, od blockbusterów po niezależne produkcje. 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły