Immaculate - pierwszy zwiastun horroru: Sydney Sweeney jako zakonnica w ciąży

Immaculate - pierwszy zwiastun horroru: Sydney Sweeney jako zakonnica w ciąży
Autor Weronika Zielińska
Weronika Zielińska26.01.2024 | 7 min.

Immaculate to nadchodzący horror z Sydney Sweeney, znaną z serialu Euforia, w roli głównej. Film opowie historię młodej zakonnicy, która przeprowadza się do przerażającego włoskiego klasztoru. Wkrótce okazuje się, że kobieta jest w ciąży, co budzi kontrowersje wśród mieszkańców. Właśnie został opublikowany pierwszy zwiastun produkcji, w którym widać narastające zagrożenia czyhające na bohaterkę. Data premiery filmu została wyznaczona na 22 marca 2024 roku.

Immaculate - fabuła filmu z Sydney Sweeney

Immaculate to nadchodzący horror z Sydney Sweeney w roli głównej. Aktorka znana jest między innymi z głośnego serialu „Euforia”, gdzie zachwyciła krytyków kreacją Cassie. Tym razem wcieli się w postać Cecylii - młodej, religijnej kobiety, która postanawia przeprowadzić się do klasztoru we włoskiej wsi.

Bohaterka szybko przekonuje się jednak, że jej nowy dom skrywa mroczne tajemnice. W zwiastunie widzimy scenę, w której dowiaduje się, że jest w ciąży. To wydarzenie budzi kontrowersje wśród mieszkańców klasztoru - jedni nazywają je cudem, inni zaś obawiają się tego, co rośnie w jej łonie.

Groza czyhająca w klasztorze

Życie Cecylii z dnia na dzień staje się koszmarem. Klasztor, który miał być dla niej azylem, zamienia się w pułapkę pełną cierpienia, gróźb i niebezpieczeństw czyhających na każdym kroku.

Zwiastun sugeruje, że w budynku dzieją się rzeczy przerażające i nadprzyrodzone. Bohaterka wpada w panikę, gdy z sufitu zaczyna kapać krew, a mury pokrywają się przerażającymi symbolami. Wszystko wskazuje na to, że jej ciąża nie jest zwyczajna i może mieć demoniczne pochodzenie.

Immaculate - zakonnica w przerażającym klasztorze

Fabuła Immaculate osadzona jest we włoskim klasztorze, do którego przybywa główna bohaterka. Miejsce to od samego początku sprawia wrażenie ponurego i budzącego grozę.

Stary, gotycki budynek wydaje się skrywać mroczną tajemnicę.

Już w pierwszych scenach zwiastuna widzimy zakonnice w ciemnych korytarzach z pochodniami. Nie brakuje też ujęć przedstawiających posępne wnętrza klasztoru, wypełnione religijnymi symbolami i posągami.

Miejsce to z pewnością nie sprzyja bohaterce, która zmaga się z tajemniczą ciążą, budzącą strach i nieufność wśród mieszkańców. Ciemne zakamarki i aura tajemnicy potęgują jej poczucie zagrożenia.

Koszmar w gotyckich murach

Klasztor szybko zamienia się dla Cecylii w istny koszmar. Zaczynają dziać się w nim rzeczy przerażające i nadprzyrodzone - krew cieknąca ze ścian i sufitów, upiorne głosy dobiegające z ciemności, demoniczne zjawy ścigające bohaterkę.

Mroczna atmosfera miejsca i jego mieszkańcy tylko potęgują horror, jaki przeżywa zakonnica. Wszystko to sprawia, że klasztor z filmu Immaculate zapowiada się jako jedna z najbardziej przerażających lokacji w historii kina grozy.

Czytaj więcej: Premiera filmu sci-fi w Disney+: Kiedy premiera Twórcy online?

Immaculate - ciąża bohaterki budzi kontrowersje

Kluczowym wątkiem fabuły Immaculate jest tytułowa “nieskalana” ciąża głównej bohaterki. Zwiastun sugeruje, że nie jest to zwykła ciąża, a raczej rodzaj “cudu” lub zjawiska o podłożu demonicznym.

To wydarzenie budzi ogromne kontrowersje i konsternację wśród mieszkańców klasztoru, w którym osadzona jest akcja filmu. Jedni uznają je za cudowny znak od Boga, inni - w tym sama ciężarna zakonnica - obawiają się tego, co kryje się w jej łonie.

Nadprzyrodzony charakter ciąży

Wiele wskazuje na to, że ciąża Cecylii ma nadprzyrodzone podłoże. W zwiastunie widzimy scenę, w której kobieta w panice odkrywa, że jej brzuch poruszą się w niepokojący, “nieludzki” sposób.

Przerażona bohaterka zaczyna podejrzewać, że w jej ciele rozwija się coś demonicznego lub nie z tego świata. Z całą pewnością nie jest to zwykła ciąża, a raczej rodzaj opętania, które zagraża nie tylko jej, ale i mieszkańcom klasztoru.

Immaculate - zagrożenia czyhające na bohaterkę

Immaculate - pierwszy zwiastun horroru: Sydney Sweeney jako zakonnica w ciąży

Bohaterka filmu Immaculate będzie musiała zmierzyć się z całą gamą przerażających niebezpieczeństw. Już pierwsze sceny zwiastuna sugerują, że jej pobyt w klasztorze zamieni się w prawdziwy koszmar.

Krew cieknąca ze ścian i sufitów Uporczywe, demoniczne głosy
Koszmarne wizje i omamy Tajemnicze, mroczne zjawy ścigające bohaterkę

Te nadprzyrodzone zjawiska zdają się być powiązane z tytułową “nieskalaną” ciążą Cecylii. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie ona stanie się źródłem horroru, z którym przyjdzie się zmierzyć bohaterce.

Walka o przetrwanie

Cecylia będzie musiała stawić czoła nie tylko nadprzyrodzonym siłom, ale też wrogo nastawionym mieszkańcom klasztoru. Zwiastun sugeruje bowiem, że nie wszyscy wierzą w “cudowność” jej ciąży.

Bohaterka zostaje sama w miejscu, które zamienia się dla niej w pułapkę. Jej walka o przetrwanie i ocalenie zapowiada się niezwykle intensywnie i przerażająco zarazem.

Immaculate - obsada horroru z Euforii

Największą gwiazdą horroru Immaculate jest aktorka Sydney Sweeney, znana szerszej publiczności z roli w głośnym serialu „Euforia”. Wystąpiła tam u boku Zendayi, wcielając się w postać Cassie Howard.

Kreacja ta przyniosła jej dwie nominacje do nagrody Emmy, potwierdzając status wschodzącej gwiazdy. Teraz Sweeney ponownie wcieli się w mroczną bohaterkę - tym razem w roli młodej zakonnicy oczekującej dziecka.

Pozostała obsada

Oprócz Sydney Sweeney na ekranie zobaczymy między innymi:

  • Álvaro Morte - Profesor z „Domu z papieru” w roli tajemniczego ojca Galvanna
  • Włoską aktorkę Benedettę Porcaroli
  • Dorę Romano znaną z „Gomorry”

Za kamerą horroru stanął natomiast Michael Mohan, twórca serialu „Wilcze echa”, a za produkcję odpowiadają Christopher Casanova i John Friedberg.

Immaculate - data premiery filmu Sydney Sweeney

Premiera filmu Immaculate została zaplanowana na 22 marca 2024 roku. Horror wejdzie na ekrany kin w USA, ale prawdopodobnie będzie też dostępny na platformach VOD takich jak Netflix czy HBO Max.

Polscy fani Sydney Sweeney będą musieli zapewne uzbroić się w cierpliwość i poczekać na pojawienie się produkcji w kinach lub na VOD u nas w kraju.

Póki co możemy podziwiać zapowiedź filmu w pierwszym opublikowanym zwiastunie, który daje przedsmak tego, co wydarzy się na ekranie i pozwala ocenić potencjał horroru z popularną aktorką w roli głównej.

Podsumowanie

Immaculate to nadchodzący horror z Sydney Sweeney, wcielającą się w postać młodej zakonnicy w tajemniczej ciąży. Film opowie o przerażających wydarzeniach rozgrywających się w ponurym, włoskim klasztorze, do którego trafia bohaterka. Zwiastun produkcji sugeruje, że będzie to intensywna opowieść grozy nasycona nadprzyrodzonymi zjawiskami i elementami religijnego horroru.

Kluczowym wątkiem fabuły jest tytułowa "niepokalana" ciąża głównej bohaterki, budząca kontrowersje i postrach wśród mieszkańców klasztoru. Zakonnica zaczyna podejrzewać, że nosi w sobie potomstwo Demonów lub innych mrocznych sił. Film zapowiada się jako emocjonujący thriller z Sydney Sweeney w roli kobiety walczącej o przetrwanie w obliczu nadprzyrodzonych zagrożeń.

Obsada Immaculate gwarantuje wysoki poziom produkcji. Oprócz wschodzącej gwiazdy z Euforii, na ekranie pojawią się także Álvaro Morte aka Profesor z Domu z papieru oraz włoskie aktorki Benedetta Porcaroli i Dora Romano. Za kamerą stanął natomiast doświadczony Michael Mohan. Premiera filmu została wyznaczona na 22 marca 2024 roku.

Immaculate ma wszelkie szanse przynieść widzom sporą dawkę emocji i adrenaliny. Intrygująca fabuła, znakomita obsada oraz klimat grozy sprawiają, że horror ten już teraz budzi spore zainteresowanie fanów gatunku.

Najczęstsze pytania

Główną bohaterkę, młodą zakonnicę Cecylię, gra Sydney Sweeney - amerykańska aktorka znana między innymi z roli w serialu „Euforia”, za którą była dwukrotnie nominowana do nagrody Emmy.

Kluczowym wątkiem jest tytułowa „niepokalana” ciąża głównej bohaterki. Wydarzenie to budzi kontrowersje w klasztorze, do którego trafia Cecylia. Jedni uważają, że to cud, inni - że dzieło sił nieczystych.

Immaculate z całą pewnością skłania się bardziej w stronę horroru - możemy się spodziewać wielu nadprzyrodzonych i brutalnych scen, charakterystycznych dla tego gatunku. Obecność elementów religijnych jeszcze mocniej buduje nastrój grozy.

Premiera filmu zaplanowana jest na 22 marca 2024 roku. Horror ma trafić na ekrany kin w USA, a także być dostępny online, np. na Netflix lub HBO Max. Termin debiutu online w Polsce nie jest jeszcze znany i zapewne przyjdzie trochę poczekać.

Zwiastun Immaculate zapowiada naprawdę mocny i intrygujący horror z znakomitą obsadą na czele. Jeśli podobają się Wam produkcje łączące nadprzyrodzone motywy z elementami religijnej grozy, zdecydowanie warto mieć ten tytuł na radarze.

5 Podobnych Artykułów

  1. 10 kontrowersyjnych filmów, które wywołały burzę w świecie kinematografii
  2. Angela bassett w negocjacjach z lucasfilm o nowej roli w Gwiezdne Wojny
  3. McGregor Forever - ciekawy nowy serial dokumentalny z 2023 roku. Recenzja
  4. Zabić Ból - recenzja nowego serialu sensacyjnego z 2023 roku
  5. Sekretny czat gwiazd kina akcji. Kevin Hart wygadał się!
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Weronika Zielińska
Weronika Zielińska

Kino to moja wielka miłość, tutaj znajdziecie recenzje najnowszych produkcji, analizy fabuł oraz moje osobiste spostrzeżenia na temat filmowej i telewizyjnej rozrywki. Dzielę się z Wami moimi emocjami i refleksjami na temat różnorodnych tytułów, od blockbusterów po niezależne produkcje. 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły