Siostry znów na ekranach - ta recenzja zdradzi, czy warto pójść do kina

Siostry znów na ekranach - ta recenzja zdradzi, czy warto pójść do kina
Autor Sylwia Kowalska
Sylwia Kowalska01.06.2024 | 4 min.

Polska w końcu dołączyła do wyścigu o najlepsze kino superbohaterskie! Supersiostry to pierwszy poważny krok naszego kraju w stronę tego gatunku. Wyreżyserowany przez Macieja Barczewskiego film opowiada historię dwóch sióstr o niezwykłych mocach, rozdzielonych w dzieciństwie przez komunistyczne władze. Choć niektóre elementy produkcji jak efekty specjalne czy estetyka lat 90. prezentują się obiecująco, to sposób przedstawienia postaci i ich motywacji pozostawia sporo do życzenia.

Estetyka lat 90. i nostalgiczne piosenki na celowniku

Od pierwszych minut oglądania recenzji filmu supersiostry, widzowie zostają przeniesieni w świat lat 90. Twórcy produkcji z dużą pieczołowitością odtworzyli estetykę tamtych czasów, co sprawia, że film staje się nostalgiczną podróżą w przeszłość. Intensywne neony, kolorowe lokalizacje i słynne piosenki z epoki jak np. "Always on My Mind" tworzą klimatyczny nastrój, który z pewnością przypadnie do gustu fanom tamtego okresu.

Scenografie filmowe przedstawiają zarówno rozrywkową, jak i ponurą stronę ostatniej dekady XX wieku. Widzimy pokoje nastolatków wypełnione plakatami sławnych ówczesnych gwiazd muzycznych takich jak Roxette, ale też sceny przypominające o trwającej jeszcze transformacji ustrojowej Polski po upadku komunizmu. To sprawia, że świat przedstawiony w najnowszym filmie supersiostry jest wiarygodny i autentyczny, dając widzom prawdziwe uczucie przeniesienia w czasie.

Oprócz warstwy wizualnej, kolejnym aspektem trafnie oddającym ducha tamtej epoki jest ścieżka dźwiękowa. Znane przeboje lat 90. nie tylko wywołują nostalgię u starszych widzów, ale także wprowadzają młodsze pokolenie w nastrój minionych czasów. Dzięki temu recenzja filmu supersiostry sprawia, że nawet osoby, które nie doświadczyły tamtego okresu na własnej skórze, mogą poczuć jego niepowtarzalnego klimatu.

Efekty specjalne w Supersiostrach na przyzwoitym poziomie

Jednym z największych wyzwań stawianych przed twórcami supersiostry recenzja filmu było przedstawienie w wiarygodny sposób niezwykłych mocy tytułowych bohaterek. Na szczęście okazuje się, że efekty specjalne w produkcji zostały dopracowane z dużą starannością, dzięki czemu sceny z udziałem nadnaturalnych zjawisk wypadają przekonująco.

Widzowie będą pod wrażeniem zwłaszcza sekwencji z lewitującymi przedmiotami, które wyglądają bardzo realistycznie. Kreatorzy filmu supersiostry 2023 najwyraźniej przykładali dużą wagę do szczegółów, bo nawet stosunkowo prosta scena z reflektorami samochodów zaimponuje swoją dopracowaną realizacją.

Choć oczywiście efekty specjalne w hollywoodzkich superprodukcjach dysponują znacznie większym budżetem, to jednak recenzja najnowszego filmu supersiostry udowadnia, że rodzima kinematografia potrafi sprostać wyzwaniu i stworzyć przekonujące wizje niezwykłych zjawisk. Dzięki temu widzowie mogą w pełni zatracić się w opowiedzianej historii bez odrywania uwagi od niedociągnięć technicznych.

Czytaj więcej: Holenderski skandal na Eurowizji. Organizatorzy wykluczają wykonawcę

Drewniana gra aktorska i słaby scenariusz kulą produkcję

Zdjęcie Siostry znów na ekranach - ta recenzja zdradzi, czy warto pójść do kina

Niestety, największą słabością supersiostry film recenzja jest gra aktorska oraz scenariusz. Te dwa elementy produkcji nie dorównują poziomem warstwie wizualnej i spektakularnym efektom specjalnym, przez co potencjał całości zostaje nieco zaprzepaszczony.

  • Dialogi wydają się dość prościutkie i schematyczne, niejednokrotnie ocierając się wręcz o mało wiarygodną teatralność.
  • Brak dopracowania niektórych wątków fabularnych, takich jak kwestia niepełnosprawności jednej z sióstr, również rzuca się w oczy.
  • Najwięcej zastrzeżeń budzą jednak kreacje aktorskie, w których często brakuje emocjonalnej głębi i autentyczności. Tylko Katarzyna Gałązka w roli głównej wychodzi z tej próby obronną ręką.

Mimo tych mankamentów, recenzja filmu supersiostry podkreśla, że produkcja wciąż pozostaje solidną rozrywką nie tylko dla fanów kina superbohaterskiego. Dzięki świetnej oprawie wizualnej i efektownym scenom akcji, widzom z pewnością nie będzie się nudzić podczas seansu. A z czasem może uda się dopracować również pozostałe aspekty, przy okazji kolejnych części przygód tytułowych sióstr?

Najczęstsze pytania

Chociaż Supersiostry opowiadają historię o nastolatkach z supermocami, to jednak w filmie pojawia się kilka scen oraz wątków, które mogą nie być odpowiednie dla najmłodszych widzów. Dorośli i starsze dzieci z pewnością będą się dobrze bawić, ale rodzice powinni uprzedzić młodsze pociechy o pewnych kontrowersyjnych lub strasznych momentach.

Twórcy filmu postarali się, aby efekty specjalne były na jak najwyższym poziomie. Widzowie będą pod wrażeniem scen z lewitującymi przedmiotami, które wyglądają bardzo realistycznie. Nawet proste ujęcia, takie jak te z reflektorami samochodowymi, zaimponują dopracowaniem i dbałością o szczegóły.

Tak, twórcy Supersióstr wyraźnie inspirowali się przebojami pokroju Stranger Things czy filmami z uniwersów Marvela i DC. Widzowie z pewnością rozpoznają pewne schematy fabularne oraz podobieństwa w wyglądzie i zachowaniu niektórych bohaterów. Jednak Supersiostry starają się nadać tym zapożyczeniom własny, oryginalny charakter.

Zdecydowanie tak. Ścieżka dźwiękowa filmu wypełniona jest znanymi przebojami z ostatniej dekady XX wieku, takimi jak "Always on My Mind". Te nostalgiczne piosenki nie tylko budują nastrój tamtej epoki, ale również wywołują przyjemne wspomnienia u starszych widzów, którzy dorastali w tamtych czasach.

Zdaniem krytyków, najlepiej w Supersiostrach zaprezentowała się Katarzyna Gałązka, która wcieliła się w rolę jednej z tytułowych bohaterek. Jej kreacja charakteryzuje się największą emocjonalną głębią i autentycznością. Niestety, pozostali aktorzy często nazbyt drewnianą grą psuliponiekąd ogólne wrażenie seansu.

5 Podobnych Artykułów

  1. 10 kontrowersyjnych filmów, które wywołały burzę w świecie kinematografii
  2. Awatar ostatni władca wiatru obsada krytykuje film Shyamalana bolesny casting rozczarowanie recenzja
  3. McGregor Forever - ciekawy nowy serial dokumentalny z 2023 roku. Recenzja
  4. Zabić Ból - recenzja nowego serialu sensacyjnego z 2023 roku
  5. Sekretny czat gwiazd kina akcji. Kevin Hart wygadał się!
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Sylwia Kowalska
Sylwia Kowalska

Witajcie w moim kolorowym świecie filmowych emocji! Jestem prawdziwą cinéphile, uwielbiam zanurzać się w krainach wyobraźni reżyserów, odkrywać nowe światy na ekranie. Na moim blogu podzielę się z Wami moimi niebanalnymi spostrzeżeniami o kinie, rzucając światło na subtelną grę aktorów i głębię fabuły. Przygotujcie się na uczucia, bo razem przemierzamy klisze i arthouse'owe klejnoty!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły