Debiut reżyserski Krzysztofa Komandera: Skrzat rozpoczyna prace

Debiut reżyserski Krzysztofa Komandera: Skrzat rozpoczyna prace
Autor Norbert Kamiński
Norbert Kamiński21.02.2024 | 3 min.

Skrzat to tytuł nowego polskiego filmu familijnego, który będzie reżyserskim debiutem Krzysztofa Komandera. Film opowiada historię 10-letniej Hani, która po śmierci mamy przeprowadza się do innego miasta. Tam poprzez opowieści o małych stworkach staje się obiektem drwin rówieśników. W obsadzie zobaczymy m.in. Annę Smołowik i Agatę Turkot. Zdjęcia ruszają latem 2023 roku, a premiera filmu jest wstępnie zaplanowana na 2025 rok.

Rusza produkcja filmu Skrzat

Jak podano w komunikacie prasowym, ruszają właśnie zdjęcia do nowego polskiego filmu familijnego zatytułowanego "Skrzat". Będzie to debiut reżyserski Krzysztofa Komandera, twórcy głośnego filmu "Dupek".

"Skrzat" opowie historię 10-letniej Hani, która po śmierci mamy przeprowadza się do innego miasta. Tam poprzez opowieści o małych stworkach staje się obiektem drwin rówieśników. W obsadzie głównych ról zobaczymy Annę Smołowik oraz Agatę Turkot.

Scenariusz do filmu napisał sam Komander. Za zdjęcia odpowiadać będzie Piotr Dudak, a producentką jest Dagmara Piasecka z Green Rat Production.

Miejsca realizacji zdjęć

Zdjęcia do filmu "Skrzat" kręcone będą w drugiej połowie 2023 roku. Plan zdjęciowy obejmie lokalizacje na Śląsku, ale także w słynnym czeskim Skalnym Mieście, które z pewnością stworzy niesamowitą, baśniową atmosferę.

Wybranie Skalnego Miasta na plan filmowy z całą pewnością pozytywnie wpłynie na odbiór filmu w Czechach i przyciągnie czeskich widzów do kin.

Premiera Skrzata w 2025 roku

Premiera filmu "Skrzat" została wstępnie zaplanowana na 2025 rok. Póki co nie podano dokładnej daty, ale fani Krzysztofa Komandera z pewnością z niecierpliwością będą wypatrywać jego pełnometrażowego debiutu reżyserskiego.

Po sukcesie głośnego filmu "Dupek" widzowie mają spore oczekiwania wobec twórczości Komandera. Czy uda mu się im sprostać? Wszystko wskazuje na to, że tak - scenariusz jest obiecujący, a w obsadzie znaleźli się uznani aktorzy.

Pozostaje mieć nadzieję, że polski film familijny w konwencji fantasy przypadnie do gustu nie tylko młodszej widowni i stanie się hitem.

Czytaj więcej: Wojownicze zółwie ninja: zwiastun nowego serialu animowanego (spin-off filmu Zmutowany chaos)

Podsumowanie

Podsumowując, wygląda na to, że rok 2025 przyniesie interesującą polską premierę filmową. Debiut reżyserski Krzysztofa Komandera z pewnością zainteresuje fanów kina familijnego, zwłaszcza, że akcja rozgrywać się będzie w niezwykłych plenerach Skalnego Miasta. Warto więc wypatrywać zwiastuna i daty premiery filmu "Skrzat".

Podsumowanie

Debiut reżyserski Krzysztofa Komandera: Skrzat rozpoczyna prace

W niniejszym artykule dowiedzieliśmy się o starcie produkcji nowego polskiego filmu familijnego z gatunku fantasy. Obraz nosi tytuł „Skrzat” i będzie reżyserskim debiutem Krzysztofa Komandera, znanego z kontrowersyjnego filmu „Dupek”. Akcja skupia się na losach małej Hani, która po przeprowadzce zaczyna opowiadać koleżankom o skrzatach. Film kręcony jest w plenerach Śląska i czeskiego Skalnego Miasta, a w obsadzie znaleźli się m.in. Anna Smołowik oraz Agata Turkot. Premiera „Skrzata” planowana jest na 2025 rok.

Fani polskiego kina fantasy z pewnością z zainteresowaniem przyjmą wieści o realizacji tego obiecującego projektu. Przekonamy się, czy debiutujący reżyser podoła zadaniu i stworzy film, który zadowoli widzów spragnionych dobrej, rodzimej rozrywki.

Najczęstsze pytania

„Skrzat” to fabularny film familijny w konwencji fantasy. Opowiada historię 10-letniej Hani, która po śmierci mamy przeprowadza się z tatą do innego miasta. Tam poprzez opowieści o małych stworkach staje się obiektem drwin ze strony rówieśników. Pewnego razu koledzy kradną jej medalik i każą udowodnić istnienie skrzatów.

Reżyserem filmu jest Krzysztof Komander, twórca głośnego obrazu „Dupek”. Będzie to jego debiut w pełnym metrażu fabularnym. Komander jest również autorem scenariusza do „Skrzata”.

Zdjęcia realizowane są w drugiej połowie 2023 roku. Plan filmowy obejmuje lokalizacje na Śląsku, a także w malowniczym Skalnym Mieście w Czechach. To pozwoli oddać baśniowy, fantasy klimat produkcji.

W głównych rolach wystąpią znane polskie aktorki: Anna Smołowik jako mama Hani oraz Agata Turkot w roli jednej z nowych koleżanek dziewczynki. Wciąż trwa casting na rolę tytułowej Hani.

Premiera zaplanowana jest na 2025 rok. Dokładna data nie jest jeszcze znana. Film będzie miał swoją światową premierę w polskich kinach, a następnie trafi na rynek DVD i platformy streamingowe.

5 Podobnych Artykułów

  1. 10 kontrowersyjnych filmów, które wywołały burzę w świecie kinematografii
  2. Angela bassett w negocjacjach z lucasfilm o nowej roli w Gwiezdne Wojny
  3. McGregor Forever - ciekawy nowy serial dokumentalny z 2023 roku. Recenzja
  4. Zabić Ból - recenzja nowego serialu sensacyjnego z 2023 roku
  5. Sekretny czat gwiazd kina akcji. Kevin Hart wygadał się!
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Norbert Kamiński
Norbert Kamiński

Witajcie na moim kinematycznym podróżowaniu przez ekrany! Jestem zapalonym filmofilem, oddającym się fascynacji magią montażu i narracji. Na moim blogu dzielę się nietuzinkowymi analizami, zagłębiając się w kontekst historyczny i estetyczny produkcji. Razem odkrywamy zakamarki kultowych dzieł i nowości, analizując technikę i przekaz. Czekajcie na filmowy szał, bo na ekranie każdy kadr skrywa świat emocji!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 4.00 Liczba głosów: 1

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły