Storm nie powtórzy roli w MCU? Odpowiedź odtwórczyni X-Men

Storm nie powtórzy roli w MCU? Odpowiedź odtwórczyni X-Men
Autor Norbert Kamiński
Norbert Kamiński15.01.2024 | 7 min.

Odtwórczyni roli Storm, Alexandra Shipp, w wywiadzie dla ET jasno dała do zrozumienia, że nie jest zainteresowana ponownym wcieleniem się w tę postać w MCU. Wcześniej aktorka grała mutantkę w kilku filmach o X-Menach. Teraz stwierdziła, że jest wiele innych kobiet, które mogłyby świetnie sobie poradzić z rolą Storm. Z kolei James McAvoy, odtwórca Profesora X, nie wykluczył definitywnie powrotu do roli, ale też nie potwierdził, że dostał propozycję od MCU.

Odtwórczyni Storm nie chce powtórzyć roli

Alexandra Shipp, aktorka która wcieliła się w postać Storm w kilku filmach o X-Menach, jasno dała do zrozumienia w wywiadzie dla ET, że nie jest zainteresowana ponownym zagraniem tej roli. Wcześniej można ją było oglądać jako mutantkę Storm w takich produkcjach jak X-Men: Mroczna Phoenix, X-Men: Apocalypse czy Deadpool 2.

Aktorka wyjaśniła, że grając Storm, miała bardzo niewiele dialogów i możliwości zaprezentowania swoich umiejętności. Dlatego wolałaby uniknąć podobnej sytuacji, gdy ponownie wcielałaby się w tę postać.

Shipp stwierdziła:

Nie wiem, jak wyglądało to w przypadku innych aktorów, ale nigdy nie rozmawialiśmy. Więc było naprawdę miło, gdybyśmy znów nie znaleźli się w napakowanej po brzegi obsadzie, gdzie widać mnie gdzieś z tyłu ujęcia, jak p****oną Wielką Stopę.

Dlatego aktorka uważa, że jest wiele innych kobiet, które mogłyby świetnie sobie poradzić z rolą Storm i dać jej więcej możliwości.

Aktorka grająca Storm nie jest zainteresowana ponowną rolą

Aktorka wyznała wprost, że ponowne wcielenie się w Storm ją nie interesuje. Wspomniała, że istnieje wiele utalentowanych aktorek, które mogłyby wnieść coś nowego do tej roli i dać jej więcej pola do popisu, niż miała okazję sama Shipp.

Można więc przypuszczać, że aktorka nie była w pełni usatysfakcjonowana tym, jak potraktowano jej bohaterkę w poprzednich filmach o X-Menach. Miała niewiele dialogów i trudno było dostrzec jej potencjał. Dlatego Shipp liczy, że ewentualna nowa odtwórczyni Storm będzie miała więcej okazji, by zabłysnąć w tej roli.

Rola Storm w poprzednich filmach

Postać Storm pojawiała się już kilkukrotnie na dużym ekranie, jednak zdaniem Shipp jej bohaterka nie miała wystarczająco dużo do powiedzenia i do zrobienia w tych produkcjach. Aktorka ma nadzieję, że ewentualna nowa odtwórczyni tej roli dostanie szansę na większy rozkwit umiejętności postaci.

Czytaj więcej: Napoleon kulisy bitwy pod austerlitz statyści przeszli przez szkolenie wojskowe

Dlaczego aktorka nie chce grać Storm ponownie w MCU

Głównym powodem, dla którego Alexandra Shipp nie jest zainteresowana powtórzeniem roli Storm jest to, że miała zbyt mało możliwości wykazania się jako aktorka odgrywając tę postać. Z jej słów jasno wynika rozczarowanie tym, jak niewiele miała do zagrania scen z udziałem Storm.

Shipp wskazała też, że grała w bardzo zatłoczonej obsadzie, gdzie jej bohaterka ginęła gdzieś w tłumie. Taka sytuacja aktorkę najwyraźniej zniechęciła do powtórzenia roli Storm w nowych produkcjach MCU o X-Menach.

Liczy ona, że nowa odtwórczyni Storm dostanie więcej szans na zaprezentowanie umiejętności i osobowości tej postaci, niż miała okazję ona sama. Z tego powodu Shipp nie jest chętna, by ponownie wcielać się w tę rolę.

Aktorka tłumaczy, dlaczego nie chce grać Storm w MCU

Storm nie powtórzy roli w MCU? Odpowiedź odtwórczyni X-Men

Aktorka przyznała szczerze w wywiadzie, że nie jest zainteresowana zagraniem Storm ponownie, bo jako odtwórczyni tej postaci miała bardzo niewiele do powiedzenia w poprzednich filmach o X-Menach. Grając Storm poczuła się niedowartościowana, bo jej bohaterka nie miała zbyt wiele ważnych scen i możliwości zaprezentowania swojego potencjału.

Shipp grała Storm w kilku produkcjach, jednak najwyraźniej nie była usatysfakcjonowana tym, jak nakreślono i pokazano tę postać. Aktorka liczy więc na to, że jeśli Storm pojawi się w nowych filmach o X-Menach w MCU, otrzyma szansę na większe wykazanie się i rozwinięcie jej osobowości oraz umiejętności.

Niezadowolenie Ship z roli Storm

Aktorka otwarcie przyznała, że nie była usatysfakcjonowana ze swojej roli jako Storm w poprzednich filmach o X-Menach. Miała wrażenie, że jej bohaterka ginęła gdzieś w tłumie innych postaci i nie miała wystarczająco dużo do pokazania. Dlatego nie pali się do powtórzenia tej roli, licząc że nowa aktorka dostanie więcej okazji na zaprezentowanie Storm.

Inne aktorki mogą lepiej zagrać Storm w MCU

Shipp nie ukrywa, że widzi wiele utalentowanych aktorek, które jej zdaniem świetnie nadawałyby się do roli Storm w nowych produkcjach o X-Menach tworzonych przez MCU. Ma nadzieję, że któraś z nich otrzyma tę rolę i szansę na zaprezentowanie wszystkich atutów tej postaci.

Sama Shipp nie uważa, by to ona była odpowiednią osobą do ponownego sportretowania Storm. Woli oddać tę szansę komuś innemu, kto mógłby wnieść świeżość i nowe spojrzenie na tę bohaterkę, a przede wszystkim mieć więcej okazji na podkreślenie jej cech charakteru, umiejętności i rozwoju fabularnego.

Shipp sądzi więc, że istnieją aktorki, które o wiele lepiej od niej spełniłyby oczekiwania, jakie można byłoby mieć w stosunku do osoby wcielającej się w Storm w produkcjach MCU o mutantach.

Czy James McAvoy powróci jako Profesor X w MCU

Nieco bardziej niejednoznaczne wypowiedzi na temat swojego potencjalnego udziału w nowych filmach MCU o X-Menach ma James McAvoy. Aktor ten grał Profesora X w kilku produkcjach o mutantach, ale nie dał jasnej odpowiedzi, czy znów wcieliłby się w tę rolę.

McAvoy odniósł się do plotek łączących go ponownie z tą postacią opowiadając:

Cokolwiek nie powiem, będę miał kłopoty. Nie miałem z nimi (MCU) kontaktu. Jeśli chcą, bym wrócił, muszą się do mnie odezwać i pokazać dobry scenariusz.

Aktor nie wyklucza więc definitywnie swojego powrotu do roli Profesora X, ale wszystko zależeć będzie od tego, czy otrzyma konkretną propozycję od producentów MCU i czy scenariusz, który mu przedstawią do nowego filmu, spełni jego oczekiwania.

Przyszłość Jamesa McAvoya w roli Profesora X pozostaje zatem na razie niepewna. Nie wiadomo, czy zdecyduje się ponownie sportretować tę ikoniczną postać, czy może twórcy MCU znajdą kogoś innego do tej roli. O tym przekonamy się dopiero, gdy ruszą prace nad nowymi filmami o X-Menach w MCU.

Podsumowanie

Alexandra Shipp, odtwórczyni Storm w kilku filmach o X-Menach, w wywiadzie dla ET jasno stwierdziła, że nie jest zainteresowana ponownym wcieleniem się w tę rolę. Wyjaśniła, że grając Storm miała niewiele do powiedzenia i czuła się niedoceniona. Dlatego liczy, że ewentualna nowa aktorka grająca Storm dostanie więcej możliwości wykazania się.

Aktorka nie ukrywa rozczarowania tym, jak potraktowano jej bohaterkę w poprzednich filmach o mutantach. Nie dano jej wystarczająco dużo okazji do zaprezentowania potencjału Storm. Stąd decyzja Ship o niekontynuowaniu tej roli i nadzieja, że nowa odtwórczyni dostanie więcej pola do popisu.

Shipp twierdzi, że istnieje wiele utalentowanych aktorek, które świetnie nadawałyby się na nową Storm w produkcjach MCU. Sama już nie pali się do tego, by ją grać, bo czuje niedosyt możliwości, jakie dała jej ta rola wcześniej. Woli więc oddać ją komuś, kto mógłby w pełni wykorzystać potencjał tej postaci.

Nieco mniej stanowczą, choć też niejednoznaczną odpowiedź, co do ewentualnego powrotu do swojej roli dał James McAvoy. Aktor grający Profesora X stwierdził, że jego decyzja zależy od tego, czy dostanie konkretną propozycję od MCU oraz czy scenariusz nowego filmu go przekona.

5 Podobnych Artykułów

  1. 10 kontrowersyjnych filmów, które wywołały burzę w świecie kinematografii
  2. Angela bassett w negocjacjach z lucasfilm o nowej roli w Gwiezdne Wojny
  3. McGregor Forever - ciekawy nowy serial dokumentalny z 2023 roku. Recenzja
  4. Zabić Ból - recenzja nowego serialu sensacyjnego z 2023 roku
  5. Sekretny czat gwiazd kina akcji. Kevin Hart wygadał się!
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Norbert Kamiński
Norbert Kamiński

Witajcie na moim kinematycznym podróżowaniu przez ekrany! Jestem zapalonym filmofilem, oddającym się fascynacji magią montażu i narracji. Na moim blogu dzielę się nietuzinkowymi analizami, zagłębiając się w kontekst historyczny i estetyczny produkcji. Razem odkrywamy zakamarki kultowych dzieł i nowości, analizując technikę i przekaz. Czekajcie na filmowy szał, bo na ekranie każdy kadr skrywa świat emocji!

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły