Diuna 2 – fani odkryli ukrytą wiadomość za zwiastunu. Trzecia część ostatnią dla Denis Villeneuve’a.

Diuna 2 – fani odkryli ukrytą wiadomość za zwiastunu. Trzecia część ostatnią dla Denis Villeneuve’a.
Autor Weronika Zielińska
Weronika Zielińska03.02.2024 | 6 min.

Diuna 2 - fani odkryli ukrytą wiadomość za zwiastunu. Premiera kolejnej części przygód Paula Atrydy w kosmicznym imperium coraz bliżej. Tymczasem fani serii wnikliwie analizują każdy fragment udostępnionych materiałów promocyjnych. Tym razem udało im się odszyfrować treść tajemniczego zwóju, który pojawia się w rękach księżniczki Irulany. Okazuje się, że zawiera on ważną wiadomość napisaną w języku Imperium. Co jeszcze kryje się w tym micie sci-fi? Przekonajmy się razem.

Odkrycie ukrytej wiadomości w zwiastunie Diuny 2

W trzecim zwiastunie Diuny 2, który pojawił się w grudniu 2022 roku, fani dostrzegli interesujący szczegół. Księżniczka Irulana, grana przez Florence Pugh, niesie w rękach metalowy zwój z tajemniczymi symbolami. Okazuje się, że jest to wiadomość zapisana w galach - oficjalnym języku Imperium.

Fani niezwłocznie zabrali się do odszyfrowania zagadkowych znaków. Po jakimś czasie udało im się poznać treść tajemniczego przekazu. Jak podaje użytkownik Reddita o nicku Charm_Quark05, jest to fonetyczny zapis wiadomości w języku galach. Każdy symbol reprezentuje literę lub zestaw liter.

Znaczenie odkrytej wiadomości

Odkrycie to może mieć kluczowe znaczenie dla fabuły Diuny 2. Z odszyfrowanych fragmentów wynika, że wiadomość dotyczy konwencji z udziałem cesarza Imperium. Być może zapowiada jakieś ważne wydarzenie związane z losem bohaterów.

Sam fakt, że tajemniczy zwój znalazł się akurat w rękach Irulany, córki cesarza Shaddama IV, dodatkowo intryguje. Wszystko wskazuje na to, że odgrywać będzie bardzo istotną rolę.

Denis Villeneuve planuje nakręcić tylko trzy filmy o Diunie

Reżyser Diuny, Denis Villeneuve, ujawnił w wywiadzie dla magazynu Time, że zamierza zekranizować jeszcze tylko jedną część kosmicznej sagi. Będzie to Mesjasz Diuny, druga książka Franka Herberta. Villeneuve stwierdził, że prawdopodobnie będzie to jego ostatni film osadzony w tym fantastycznym uniwersum.

Na razie studio Warner Bros. nie dało jeszcze zielonego światła na realizację Mesjasza Diuny. Decyzja zależy od wyników finansowych, jakie osiągnie mająca swoją premierę w marcu 2023 roku Diuna 2. Jeśli zarobi odpowiednio dużo, nic nie stanie na przeszkodzie, by powstał trzeci film.

Możliwa kontynuacja bez Villeneuve'a?

Nawet jeśli kanadyjski reżyser zakończy swoją przygodę z Diuną po trzeciej części, to nie oznacza, że na tym sagi będzie koniec. Studio może zdecydować się na kontynuację z innym filmowcem. Zważywszy na rozmach tej opowieści, taki scenariusz wydaje się całkiem prawdopodobny.

Czytaj więcej: Prawdziwe popiersie Neytiri z filmu Avatar w skali 1:1 - cena może zaskoczyć

Kolejne projekty reżysera po zakończeniu trylogii

Denis Villeneuve ma już w planach kolejne ciekawe filmy na najbliższe lata. Jego następnym projektem będzie Kleopatra z Lady Gagą w roli tytułowej. Scenariusz pisze Krysty Wilson-Cairns, współautorka takich hitów jak 1917 czy Ostatnia noc w Soho.

Kanadyjczyk zajmie się także ekranizacją klasyka science fiction Spotkanie z Ramą na podstawie książki Arthur C. Clarke’a. Wygląda więc na to, że po zakończeniu kosmicznej sagi o rodzie Atrydów, reżyser Diuny nadal będzie pracował nad filmami z gatunku sci-fi.

Wysyp adaptacji po sukcesie Diuny

Ogromny sukces, jaki odniósł pierwszy film z cyklu Diuny, sprawił, że Hollywood z większą uwagą zaczęło podchodzić do adaptacji klasyków sci-fi. Poza wspomnianym Spotkaniem z Ramą, w planach są ekranizacje Fundacji Isaaca Asimova czy Hiperiona Dana Simmonsa.

Fani Diuny znają już treść tajemniczej wiadomości

Diuna 2 – fani odkryli ukrytą wiadomość za zwiastunu. Trzecia część ostatnią dla Denis Villeneuve’a.

Dzięki wysiłkom jednego z użytkowników Reddita, fanom Diuny udało się w końcu odszyfrować treść tajemniczego zwóju, który pojawia się w trzecim zwiastunie sequela.

Imperialni towarzysze... Konwencja, jeśli cesarz i jego lud... pochylcie się i przyjdzie tutaj do mnie...

Jak widać, jest to zaproszenie na jakąś konwencję związaną z Imperium. Być może będzie to kluczowe polityczne wydarzenie, od którego zależeć będą dalsze losy wszechświata Diuny. Tajemnicza wiadomość może zapowiadać ważny zwrot akcji.

Język tajemniczego przekazu

Wiadomość została zapisana w galach, czyli oficjalnym języku Imperium. Pojawia się on także w pierwszej części Diuny. Zwój przenosi więc widza w znany już wcześniej świat, ale zapowiada nowe, jeszcze nieznane wydarzenia.

Przyszłość serii zależy od wyniku finansowego kontynuacji

Czy fani doczekają się ekranizacji trzeciej części kultowej space opery Franka Herberta? W dużej mierze zależy to od wyniku finansowego mającej swoją premierę w listopadzie 2023 roku Diuny 2.

Film Budżet Zysk
Diuna (2021) 165 mln $ 400 mln $

Jak widać w tabeli, poprzednia część zarobiła prawie trzykrotność budżetu, na jakim została zrealizowana. Studio Warner Bros będzie oczekiwało podobnego sukcesu finansowego od kontynuacji. W przypadku porażki, raczej nie zdecyduje się na kolejną odsłonę kosmicznej sagi.

Wszystko jest więc w rękach widzów. Jeśli tłumnie zjawią się w kinach, aby obejrzeć losy Paula Atrydy i jego pierwszej miłości Chani, nic nie stanie na przeszkodzie, aby powstała zapowiadana przez Villeneuve’a trzecia część.

Podsumowanie

W artykule omówiono kilka ciekawych wątków związanych z sagą Diuna. Przede wszystkim skupiono się na odkryciu fanów, którym udało się odszyfrować tajemniczą wiadomość ukrytą w jednym ze zwiastunów sequela. Informuje ona o zwołaniu specjalnej konwencji z udziałem Imperatora, co może mieć kluczowe znaczenie dla fabuły Diuny 2.

Ponadto poruszono kwestię planów reżysera Denisa Villeneuve dotyczących przyszłości serii. Z jego słów wynika, że zamierza nakręcić jeszcze tylko jeden film, zamykający trylogię. Przy okazji wspomniano o innych projektach filmowca, jak Kleopatra czy Spotkanie z Ramą.

Istotnym wątkiem jest również przyszłość samej sagi Diuna. Podkreślono, że zależy ona od wyników finansowych drugiej części. Tylko wysokie zyski przekonają studio Warner Bros. do zielonego światła dla kolejnego sequela z udziałem Tima Chalameta.

Podsumowując, artykuł w ciekawy sposób łączy informacje o nadchodzących wydarzeniach filmowych z przyszłością całej serii Diuna. Z pewnością warto śledzić dalsze losy tej kosmicznej sagi.

5 Podobnych Artykułów

  1. 10 kontrowersyjnych filmów, które wywołały burzę w świecie kinematografii
  2. Angela bassett w negocjacjach z lucasfilm o nowej roli w Gwiezdne Wojny
  3. McGregor Forever - ciekawy nowy serial dokumentalny z 2023 roku. Recenzja
  4. Zabić Ból - recenzja nowego serialu sensacyjnego z 2023 roku
  5. Sekretny czat gwiazd kina akcji. Kevin Hart wygadał się!
tagTagi
shareUdostępnij artykuł
Autor Weronika Zielińska
Weronika Zielińska

Kino to moja wielka miłość, tutaj znajdziecie recenzje najnowszych produkcji, analizy fabuł oraz moje osobiste spostrzeżenia na temat filmowej i telewizyjnej rozrywki. Dzielę się z Wami moimi emocjami i refleksjami na temat różnorodnych tytułów, od blockbusterów po niezależne produkcje. 

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze(0)

email
email

Polecane artykuły