0

Dni

0

Godzin

0

Minut

0

Sekund

Maciej Pieprzyca

IKAR. LEGENDA MIETKA KOSZA

Polska - 2019 - 117 min.

Film oparty na biografii tragicznie zmarłego w wieku 29 lat pianisty Mieczysława Kosza.

Wbrew wszelkim przeciwnościom losu i własnym ograniczeniom Mietek Kosz zostaje wirtuozem fortepianu. Jednak okrzykniętemu geniuszem chłopakowi oszałamiająca kariera nie daje szczęścia.
 
 – Mieczysław Kosz jest takim bohaterem, o którym chcę opowiadać w swoich filmach. – mówi reżyser Maciej Pieprzyca. – To niepogodzony ze światem outsider i buntownik. Buntujący się przeciwko swoim ograniczeniom wynikającym z niepełnosprawności, przeciwko kanonom muzycznym, czy też przeciwko normom społecznym, w jakie chciano go wpisać. Wierzę, że „Ikar. Legenda Mietka Kosza” będzie uniwersalną opowieścią o człowieku i znajdzie widzów nie tylko wśród fanów jazzu.

Mieczysław Kosz, niewidomy pianista, mistrz improwizacji, dziś pamiętany jest głównie przez miłośników jazzu. Pozostawił po sobie zaledwie jeden album, ale dla fanów jazzu stał się legendą. Wystąpił na uznawanym za najbardziej prestiżowy festiwalu jazzowym w Montreux, grał w paryskich klubach jazzowych i najlepszych salach koncertowych. Był podziwiany przez największych muzyków i publiczność. Niestety, jak większość ludzi wybitnych musiał walczyć z wewnętrznymi demonami i samotnością. 

%MCEPASTEBIN%

Tytuł oryginalny: IKAR. LEGENDA MIETKA KOSZA

Reżyseria: Maciej Pieprzyca

Scenariusz: Maciej Pieprzyca

Zdjęcia: Witold Płóciennik

Muzyka: Leszek Możdżer

Obsada: Dawid Ogrodnik, Cyprian Grabowski, Piotr Adamczyk, Mikołaj Chroboczek, Wiktoria Gorodeckaja, Justyna Wasilewska, Michał Filipiak i in.

Montaż: Piotr Kmiecik

Kraj: Polska

Czas trwania: 117 min.

Zobacz również