0

Dni

0

Godzin

0

Minut

0

Sekund

Piotr Adamski

EASTERN

Po - 2019 - 75 min.

W świecie regulowanym bezwzględnym, patriarchalnym kodeksem dwie młode dziewczyny, w imię honoru swych rodzin, muszą dokończyć krwawą wendetę
 

Szokująca wizja Polski. W tej alternatywnej, dystopijnej rzeczywistości za bramą zamkniętego osiedla, pod okiem monitoringu, toczy się osobliwa gra. Obserwujemy świat, w którym broń jest legalna, naboje można kupić na stacji benzynowej, a życie ludzi reguluje wprowadzony przez państwo bezwzględny kodeks krwi. Dwie dziewczyny zostają wplątane w porachunki między sąsiadującymi rodzinami. Czy możliwe jest odrzucenie zasad rządzących wszechogarniającą kulturą zemsty, pełną przemocy i terroru?

„Eastern” otrzymał trzy nagrody na 38. Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie: dla Mai Pankiewicz za odkrycie aktorskie, dla zespołu Pro8lem za najlepszą muzykę, a także Nagrodę Dziennikarzy za m.in. „przełamywanie konwencji, nieustanne zaskakiwanie widza oraz dwie postaci dziewczęce, których mogłyby pozazdrościć produkcje Marvela”. Film jest pełnometrażowym debiutem Piotra Adamskiego, który jest zarówno reżyserem filmowym, jak i artystą wizualnym.

Tytuł oryginalny: EASTERN

Reżyseria: Piotr Adamski

Scenariusz: Piotr Adamski / Michał Grochowiak

Zdjęcia: Bartosz Nalazek

Muzyka: Hubert Zemler

Obsada: Maja Pankiewicz, Paulina Krzyżańska, Mariusz Bąkowski, Tadeusz Bradecki, Marcin Czarnik i in.

Montaż: Bartosz Pietras

Kraj: Po

Czas trwania: 75 min.

Zobacz również